Громади двох сіл Степанецької ТГ, що на Канівщині, заявили про перехід в ПЦУ. Вихідними в селах Степанці та Мартинівка відбулися збори. Про це інформує сайт Степанецької громади, пише ВІККА.

blank

Зібрання провели з ініціативи групи парафіян. На зборах було вирішено утворити в селах нові релігійні громади Православної Церкви України. Рішення на загальних зборах прийняли одноголосно.

У Степанцях це рішення підтримали 153 місцеві жителі, а в Мартинівці – 30.

Протоколи із підписами передали для реєстрації в органах Державної влади України.

Нагадаємо, як писав “Вечірній Київ”, 27 травня відбувся Собор Української Православної Церкви (Московського патріархату). За результатами роботи ухвалили низку рішень, що викладені у 10 пунктах. Собор засудив війну, звернувся до влади України та російської федерації з проханням продовжувати переговорний процес та «пошук сильного і розумного слова, яке б змогло зупинити кровопролиття» та вуисловив незгоду з позицією Патріарха Московського і всієї Русі Кирила щодо війни в Україні.

Собор також ухвалив відповідні доповнення і зміни до Статуту про управління Української Православної Церкви, що свідчать про повну самостійність і незалежність Української Православної Церкви. Проте, наразі нема пояснення як це буде відбуватися та який вигляд матиме новий Статут церкви.

Окремим пунктом йшлося про розкол в українському православ’ї. «Існування розколу Собор сприймає як глибоку болючу рану на церковному тілі. Особливо прикро від того, що останні дії Константинопольського Патріарха в Україні, наслідком яких стало утворення „Православної Церкви України“, лише поглибили непорозуміння та привели до фізичного протистояння», — наголосили учасники Собору і оприлюднили три пункти, які мали б залікувати цю рану. Показово, що цей пункт розписаний детально, на відміну від лаконічної незгоди із позицією патріарха кирила.

Водночас Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу митрополит УПЦ МП Климент (Вечеря) заявив РБК, що УПЦ не розриває відносин та духовну єдність з РПЦ. Про це повідомили в РІСУ.

У РПЦ повідомили, що їм не надходило жодних офіційних звернень від УПЦ МП про відокремлення, і Церква не може «реагувати на інформацію, що отримується з преси та інтернету». На офіційному сайті РПЦ взагалі нема згадки про Собор УПЦ. При тому, що 27 травня у Москві відбувся Священний Синод РПЦ.

У Православній церкві України заявили, що підсумки Собору Української православної церкви (Московського патріархату) «м’які та округлі» у формулюваннях, а оголошена незгода з патріархом Кирилом ще не означає розірвання зв’язків з Російською православною церквою. Про це у фейсбуці написав заступник голови Управління із зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря).

Релігієзнавець Дмитро Горєвой назвав «гібридним» рішення Помісного Собору УПЦ МП про повну самостійність Церкви від Москви.

«Гібридне рішення. УПЦ МП так чітко не сказала (в документах) чи вони вийшли з РПЦ? Нагадаю, що фрази „самостійність і незалежність“ були ще у Грамоті Патріарха Олексія ІІ. Тоді казали, що це ще не автокефалія. То чому зараз раптом це стало автокефалією?», — про це він написав у себе на Фейсбуці.

Релігієзнавець Олександр Саган взагалі вважає, що Собор УПЦ МП — це успішна операція «прикриття», щоб стримати процес переходу громад.

«Всі знають, звідки ці „чорні чоловічки“ і кому вони служать. Але вони зняли зі статуту свої „нашивки“ — а тепер доказуйте, що вони московські… Тим більше, що навіть самого Кіріла пожурили — не погодилися із ним (засудили за його підтримку і розпалювання війни, розірвали відносини? — та ні, просто сказали, що у них інша думка)», — емоційно прокоментував Олександр Саган.

«Якщо на найближчій літургії Онуфрія почуємо знову „господіна Кіріла“ то це МП, якби не маскувалися. Якщо „всіх патріархів правосланих“ — то УПЦ. Слідкуємо за цим, і далі все ясно і понятно», — просто і зрозуміло пояснив релігієзнавець та професор Юрій Чорноморець.