З нагоди відзначення дня птахів у лісівників склалась чудова традиція – розвішувати шпаківні та інші “пташині будиночки” в очікуванні пернатих й залучати до цього учнів шкільних лісництв. Про це інформує Центральний лісоввий офіс.

Так лісівники Потаського лісництва філії “Уманське лісове господарство” разом з вихованцями шкільного лісництва “Паросток” розвішували шпаківні у лісовому масиві лісництва. Ще маленькі, але такі завзяті, всіляко допомагали лісівникам у процесі.

Лісівники розповідали школярам про важливість пернатих для лісу. Птахи – справжні санітари лісу, вони спритно знищують шкідників, гризунів, шкідливих комах.

Вчені підрахували, що на ділянці площею 100 га птахи знищують не менше ніж 25 кг комах. Наприклад, пара шпаків приносить за день в шпаківню 800 різних комах і їх личинок. А дятел за день може знищити 750-900 короїдів, або більше 50 великих хрущів.

Птахи також сприяють поширенню насіння дерев. Живлячись насінням та ягодами дерев вони розносять їх на значні відстані.

Птахи – невідʼємна ланка в природних екосистемах. Важливо піклуватись про пернатих і створювати сприятливі умови для їх поширення. Такими заходами зі школярами ми прагнемо привернути увагу людства до проблеми збереження пташиного світу і змалку навчити дітей оберігати ліс і його мешканців.