На Черкащині вже 50 хворих на коронавірус. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

За даними ЦГЗ, станом на 10:00 31 березня в Україні 549 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 13 летальних, 8 пацієнтів одужало. За добу було зафіксовано 69 нових випадків.

“Станом на ранок 31 березня в Черкаській інфекційній лікарні перебуває 4 дорослих, хворих на ГРІ, один дорослий із грипом і вже 18 пацієнтів із пневмонією, серед яких одна дитина. Щодо COVID19, пацієнтів із підтвердженою коронавірусною інфекцією у стаціонарі 11, включно з однією дитиною. Підозр на сьогодні маємо 18, серед яких також є дитина”, – деталізує ситуацію по Черкасах міськитй голова Анатолій Бондаренко.

“Те, що кількість підозр на зараження COVID19 зростає, прогнозовано. Головне завдання зараз – це стримати перебіг епідемії і не допустити раптової хвилі зростання захворюваності. Тому вкотре наголошую на важливості дотримання заходів карантину і прошу всіх у разі появи будь-яких підозрілих симптомів насамперед телефонувати сімейному лікарю та чітко дотримуватися його вказівок”, – нагадує він.

Ситуацію по Умані уточнює міський голова Олександр Цебрій:

“Станом на 8.00 ранку 31 березня в стаціонарі КНП «Уманська міська лікарня» перебуває 6 хворих (з них одна 6-ти місячна дитина) з підтвердженим діагнозом COVID-19. Стан хворих задовільний! Нових підозр на захворювання COVID-19 немає. Під наглядом 141 особа, з яких 56 осіб, які прибули в Україну з країн де реєструвались випадки захворювань на коронавірусну інфекцію COVID-19”, – інформує він.

Решта хворих – в епіцентрі COVID-19 на Черкащині, в місті Кам’янка. Також виявили хворого на Лисянщині. Нагадаємо, пацієнтів з легкою формою не госпіталізують, вони перебувають удома в самоізоляції.

Наразі коронавірусна хвороба виявлена в Україні:

Вінницька область — 36 випадків;
Волинська область — 3 випадки;
Дніпропетровська область — 9 випадків;
Донецька область — 6 випадків;
Житомирська область — 5 випадків;
Закарпатська область — 1 випадок;
Запорізька область — 13 випадків;
Івано-Франківська область — 45 випадків;
Кіровоградська область — 4 випадки;
м. Київ — 107 випадків;
Київська область — 52 випадки;
Львівська область — 6 випадків;
Луганська область — 2 випадки;
Одеська область — 11 випадків;
Полтавська область — 1 випадок;
Рівненська область — 13 випадків;
Сумська область — 10 випадків;
Тернопільська область — 78 випадків;
Харківська область — 1 випадок;
Херсонська область — 1 випадок;
Хмельницька область — 3 випадки;
Чернівецька область — 90 випадків;
Черкаська область — 50 випадків;
Чернігівська область — 2 випадки.

Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.

Дослідження проводилися вірусологічною референс-лабораторією Центру громадського здоров’я України, а також обласними лабораторіями. Станом на ранок 31 березня 2020 року до Центру надійшло 378 повідомлень про підозру на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 2642 повідомлень про підозру на COVID-19.