16 жовтня 2020 року Черкаським Управлінням Держекоінспекції Центрального округу під час проведення природоохоронного рейду на території регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський» поблизу села Світлогірське Кобеляцького району Полтавської області, виявлено та припинено промисловий вилов водних живих ресурсів (риби). Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомив начальник управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков.

Так, близько 5 години ранку інспектори помітили чоловіків, які пересуваючись по водній території парку на риболовецькому човні, здійснювали незаконний промисловий вилов риби за допомогою 20 сіток.

При огляді човна у громадян виявлено виловлену рибу видів: карась — 48 шт., короп — 2 шт., окунь — 2 шт., плітка — 2 шт., судак — 1 шт. та лящ — 7 шт. Сума завданої шкоди природно-заповідному фонду склала 6 тис. 236 грн.

blank

За порушення на території природно-заповідного фонду на порушників складено два адміністративні протоколи за статтею 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

blank

Незаконні знаряддя лову, човен та риба вилучені працівниками слідчо-оперативної групи Кобеляцького ВП ГУНП в Полтавській області для проведення відповідних слідчих дій.

blank

Риба передана на реалізацію до рибоприймального пункту з подальшим перерахуванням коштів до бюджету.

Вирішується питання про відкриття кримінального провадження за ознаками ст.249 КК України «Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом».

Geplaatst door Олександр Позняков op Vrijdag 16 oktober 2020