Монастирищенським відділом Уманської місцевої прокуратури здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом заволодіння чужим майном (земельною ділянкою) шляхом обману (шахрайство). Повідомляють в Уманській місцевій прокуратурі.

В ході досудового розслідування, встановлено, що мешканець Монастирищенського району, в порушення вимог ст.116  Земельного кодексу України, при поданні заяви до ГУ Держгеокадастру у Черкаській області, з корисливою метою незаконного заволодіння земельною ділянкою сільськогосподарського призначення із земель державної власності, усвідомлюючи протиправність своїх дій, умисно та цілеспрямовано, шляхом обману, приховав інформацію про реалізацію в 2015 році свого права на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, після чого на підставі відповідного наказу в 2017 році фактично заволодів земельною ділянкою державної власності аналогічного виду землекористування, площею 1,7 га, чим заподіяно майнову шкоду державі.

20 вересня 2019 року Монастирищенським відділом Уманської місцевої прокуратури за вказаним фактом чоловіку повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.190 КК України.

На даний час вживаються заходи щодо своєчасного завершення досудового розслідування у кримінальному провадженні та скерування обвинувального акту на розгляд суду.

Довідково: санкцією ч.1 ст. 190 КК України – обмеження волі на строк до  3 років.