Сьогодні на брифінгу голова Черкаської ОДА Роман Боднар розповів, що з початку лютого на Черкащину повернулось близько 1000 людей з інших країн.  Про повернення заробітчан та туристів до областей та їхню кількість головам облдержадміністрацій оперативно повідомляє Державна прикордонна служба.

Проте, як говорять в районах області, – не всі заробітчани серйозно ставляться до карантину і самоізоляції. В соцмережах останнім часом багато пишуть, що, можливо, в нас є хворі на коронавірус, але через те, що в районах не проводять тести всім підряд, то вони і не встановлені. А як говорить світовий досвід, на 1 хворого може бути 10 інфікованих без симптомів.

Натомість заступник голови ОДА Юрій Лесюк, запевняє, що всіх з підозрою саме на коронавірус перевіряють і тестують, необхідності в перевірці абсолютно всіх хворих без типових симптомів немає.

– Слід також зауважити, що поки що в області не має достатньої кількості експрес-тестів на COVID-19, – говорить Юрій Лесюк.

Між тим, владці запевняють, що область готова до розвитку подій, коли будуть перекриті в’їзди і виїзди в міста області. Але це буде, коли виявлять перших хворих на коронавірус. Голова ОДА висловив сподівання, що цього може не статись, однак тенденція показує, що навряд чи вдасться області уникнути небезпеки.

– Заходи, що вживаються протягом двох тижнів, дають можливість розтягнути пік навантаження, – додав Боднар.