У районах Черкащини намагаються відслідкувати кількість заробітчан, що повертаються з-за кордону. У той же час у райлікарнях області лікарі також посилено готуються до можливого напливу пацієнтів під час пандемії коронавірусу. Хоч базовими для лікування хворих визначені Черкаська інфекційна та Уманська лікарні, однак районні відділення так само готують обладнання, ліки та спецзасоби, адже якщо хворих буде багато – то районні лікарні включаться в процес боротьби з недугою.

Як повідомляє голова Золотоніської районної ради Валерій Саранча, нині в районній лікарні працює два інфекційних відділення.

“Ми зберегли і дитяче, і доросле відділення, хоч медична “реформа” передбачала їх ліквідацію. Як виявилось, ми зробили правильно. Правда, відремонтували лише два бокси, решта – такі, як є. Але, добре, що є й такі. Маємо 7 апаратів для штучної вентиляції легень, не нових. Будемо старатись, щоб найближчим часом придбати ще 2. Ще півтора місяці тому ми виділили кошти на закупівлю засобів захисту, тож нині маємо на 4 бригади на 3 – 4 дні роботи всього вдосталь. Додатково ще виділили 600 тисяч гривень, спрямували на резервний фонд мільйон гривень, щоб можна було використовувати на боротьбу з епідемією, в разі потреби. Також виділили 100 тисяч гривень на доплату лікарям, якщо їм доведеться працювати з хворими. Не залишився осторонь від загрози і наш бізнес. Ми звернулись до сільськогосподарських виробників з пропозицією виділити соціальну допомогу по 10 гривень за гектар, наші аграрії вже перерахували 350 тисяч гривень. Думаю, близько мільйона назбираємо”, – наводить цифри Валерій Петрович.

Він також наголошує, що в районі відслідковують тих людей, які повертаються з-за кордону – їх близько сотні.

“В районі близько ста людей повернулось із заробітків. Ми зібрали списки, щоб уявляти хоча б, де в нас можуть виникнути проблеми. Однак прикро, що люди, які приїхали з-за кордону і можуть бути потенційними носіями коронавірусу, – не ставляться до безпеки своїх односельців серйозно, бо не зберігають режиму добровільної самоізоляції. Тримаємо зв’язок із головами сіл, ведемо роз’яснювальну роботу, але не завжди на наших людей це діє. Можу також сказати, що на разі на Золотоніщині підозр на коронавірус немає. Є хворі на грип в інфекційному відділенні, є з пневмоніями. Також лікарня в достатній мірі забезпечена дезінфікуючими засобами. Що ж до профілактики – то зупинено все пасажирське сполучення, закрито всі розважальні заклади, скасовано всі масові заходи, а підвозом працюючого населення на тих підприємствах, що продовжують роботу, займаються роботодавці. В магазинах достатньо товарів, в аптеках – ліків. Масок, звісно, бракує, але з огляду на інформацію лікарів усього світу про збудника хвороби, вони більше потрібні хворим. Тому зберігаємо спокій”, – говорить Саранча.

Також немає підозр на коронавірус у Монастирищенському районі. Як інформує голова Монастирищенської районної ради Микола Орендарчук, в районі також склали список людей, що повернулись з-за кордону і просять їх дотримуватись режиму самоізоляції.

“У інфекційному відділенні центральної районної лікарні в нас є 3 апарати штучної вентиляції легень. Два роки тому ми зробили у відділенні сучасний ремонт, тож маємо належні умови. Виділили 170 тисяч гривень на закупівлю засобів захисту для лікарів, на дезінфікуючі засоби. Трохи допомогли фінансово і відділенню МНС, і поліції, і первинній медицині на засоби захисту і дезінфекції. Закрили ринок і всі магазини, окрім продовольчих, зоомагазинів та магазинів товарів широкого вжитку, а всі комунальні і державні підприємства та установи переведені на дистанційний режим роботи. Всі стараються дотримуватись режиму карантину. Що ж до хворих, то маємо одного з пневмонією та хворих на грип”, – повідомляє Микола Олексійович.

А голова Драбівської районної ради Володимир Дзега про ситуацію щодня інформує на своїй сторінці у “Фейсбук”.

“Поінформовані люди менше піддаються паніці, – каже журналістам. – Нині в Центральній районній лікарні в інфекційному відділенні перебуває 9 хворих, підозр на коронавірус немає. Загалом у цьому відділенні маємо 20 ліжок, 4 бокси. У разі потреби перепрофілюємо терапевтичне і неврологічне відділення – там ще 45 ліжок є. Виділили 200 тисяч гривень на закупівлю засобів індивідуального захисту для лікарів, на дезінфікуючі засоби, бо їх катастрофічно не вистачає. Бізнес теж на це дає гроші, втім, маємо велику проблему, бо навіть по завищених в рази цінах не можемо купити – не вистачає. Наприклад, ті апарати штучної вентиляції легень, які ще недавно були по 300 тисяч гривень зараз продаються по мільйону гривень і їх дефіцит,” – бідкається Володимир Дмитрович.

Володимир Дзега також наголошує, що в районі ретельно відслідковують людей, що повертаються з-за кордону.

“Таких у нас 15 осіб, вони перебувають в режимі самоізоляції. В тому числі і головний лікар Центральної районної лікарні, що повернулась з Німеччини. Контактуємо з поліцією, поки що обстановка стабільна. Але це до появи першого хворого. Потім будемо діяти по ситуації. Нині ж закритий ринок, ТРЦ, все, що можливо, переведено на дистанційний режим роботи. Маски періодично завозять в аптеки – по 15 – 20 гривень за штуку, але зараз немає. Та все одно добре, що з’явилась марля, тож можна шити з неї самотужки”, – каже Дзега.

Між тим, поки що ми не бачили повідомлень від правоохоронних органів, щоб когось було покарано за завищення цін на товари, на які зріс попит у зв’язку з пандемією. Не має повідомлень і щодо проведення таких перевірок.

А голова Черкаської облдержадміністрації Роман Боднар поки лише закликає бізнес проявити свою активну громадянську позицію, соціальну відповідальність та приєднатися до боротьби із глобальною загрозою.

“Країна зараз у ситуації, де немає місця політиці та особистим амбіціям. Є лише один спільний стратегічний інтерес – здоров’я всіх громадян. Є загроза не лише життю та здоров’ю людей. Світова пандемія – це удар і по економіці країни. Місцеві бюджети не в змозі впоратися із усіма потребами у сфері охорони здоров’я. Наше завдання – вжити усіх можливих превентивних заходів, аби не допустити розповсюдження інфекції коронавірусу Україною. Сьогодні Черкащина отримала першу допомогу в сумі 14 мільйонів гривень. Сподіваємося, що це лише початок консолідації зусиль влади та бізнесу. За кожну витрачену гривню ми прозвітуємо публічно. А громада Черкащини подякує за кожне врятоване життя”, – повідомляє Роман Боднар.

Варвара Горова