У Чорнобаївському районі рятувальники ліквідували пожежу на острові Жовнино, повідомляють в управлінні ДСНС Черкащини.

Аби дістатися до місця пожежі рятувальникам довелось залучати баркаси риболовецької бригади. 9 травня о 18:00 на відкритій території найбільшого з островів заповідного урочища Жовнінські острови, який розташований в межах русла річки Дніпро, виникла пожежа сухої трави та очерету.

Сильним поривчастим вітром вогонь швидко поширився на велику площу і на час коли на місце події прибули рятувальники встиг охопити площу 1 га. Із пожежою боролися 20-ть рятувальників з 6-ї Державної пожежно-рятувальної частини та Золотоніського держлісгоспу, які на кількох баркасах місцевої риболовецької бригади переправилися на острів.  Пожежу яка охопила значну площу вдалося локалізувати лише о 2 годині ночі. Завдяки професійним та самоотверженим діям вдалось запобігти поширенню вогню на увесь острів , площа якого становить майже 600 га.

Аналогічна пожежа яка потребувала застосування значних сил пожежних та лісників на цьому острові сталася у 2003 році, 8 травня. Тоді, вогонь крім трави та очерету встиг поширитися на хвойний ліс, пошкодивши загалом 70 гектарів насаджень лісового масиву на 12-кілометровому острові.