17 квітня в Чорнобаї відбулася акція із перекриття вул. Центральної біля Центральної районної лікарні. Так місцеві жителі хотіли привернути увагу обласної влади до ремонту доріг у районі, зокрема, автошляхів Мельники-Чорнобай та від Золотоніського кільця до смт Чорнобай. Обидві ділянки сполучені з трасою державного значення Н-08.

Як розповіла нам начальник відділу економіки райдержадміністрації Ірина Вовк, із 1 січня 2018 року запрацював Державний дорожній фонд, дороги загального користування місцевого значення області перейшли у підпорядкування Черкаської облдержадміністрації, яка стала головним розпорядником коштів фонду в області. При ОДА створено комунальне підприємство, яке безпосередньо виступає замовником ремонту доріг: займається проведенням тендерів, визначенням підрядників, технічним наглядом та контролем за ремонтом доріг загального користування місцевого значення. При розподілі коштів дорожнього фонду для ремонту та утримання доріг місцевого значення Чорнобаївський район у 2018 році отримав 30 млн грн. Ще майже 10 млн грн було виділено із районного, селищного та сільських бюджетів.

2019 року для поліпшення стану автомобільних доріг за рахунок дорожнього фонду Чорнобаївському району виділено 16 млн грн на ремонт доріг загального користування місцевого значення. До переліку включені напрямки на Мохнач, Іркліїв, Красенівку, Чехівку та Старий Коврай. До переліку доріг комунальної власності, на яких будуть проводиться ремонти за рахунок дорожнього фонду, включені вул. Шевченка в смт Чорнобай, вул. Миколи Терещенка, пров. Шевченка та Центральний у селі Хрестителеве, вул. Івана Піддубного в Красенівці, вул. Черкаська та Соборності в Ірклієві, а також вул. Соснова у Мельниках.

За рахунок коштів районного бюджету (2,8 млн грн) роботи планується провести практично на всіх дорогах у межах до 200 тис. грн. Також значна кількість сільських рад планує поліпшити стан дорожнього покриття на своїх дорогах.

Так, уже розпочалися ремонтні роботи на дорозі Чорнобай – Мохнач та дорозі ст. Пальмира – Чорнобай – Іркліїв.

Що ж стосується доріг державного значення, які проходять районом, а це зокрема дороги Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя (через м. Кременчук) – Маріуполь і Т-24-17 Чорнобай – Хрестителеве – Оржиця – Лубни (від Мельниківського повороту, через Чорнобай, а далі на Хрестителеве й Оржицю), то вони перебувають у підпорядкуванні Служби автомобільних доріг у Черкаській області. Чорнобаївська РДА неодноразово зверталася із проханням про їх ремонт. Із відповіддю ви можете ознайомитися нижче.
blank

blank