Як повідомили в комунальному підприємстві «Тальне-Сервіс», у 10 селах громади (Антонівка, Гордашівка, Гуляйка, Заліське, Кобринова Гребля, Кобринове, Папужинці, Степне, Червоне, Шаулиха) з 39-х взагалі відсутня організація з вивезення сміття. Там його люди викидають по посадках і роблять стихійні сміттєзвалища. Про це пише сайт «Вісті Черкащини».

– Без договорів немає послуги. Середній тариф на збір та вивезення сміття складає – 31 грн на особу в місяць. Мешканці не згодні з тарифами тому відмовляються від укладання договорів. В результаті чого, по даним селам розповсюджені стихійні сміттєзвалища. Можна помітити, що там, де люди отримують послугу, село охайніше та чистіше, – розповідає спеціалістка відповідальна за договори та організацію вивезення сміття Анна Тишковець.

Прибирання несанкціонованих сміттєзвалищ все ж таки на плечах підприємства. Вони постійно інформують села, роз’яснюють, допомагають з оформленням договорів, консультують. Але люди певно вважають, що такі послуги мають надавати їм безоплатно.

– На жаль, наразі ми маємо багато несанкціонованих сміттєзвалищ. І ці смітники все рівно залишаються на нашій відповідальності. Чому? Тому що іншого виходу у нас немає! Ми йдемо людям назустріч, пояснюємо, що кожна громада, повинна мати свою схему очищення населеного пункту, яка міститиме детальну інформацію про збір та вивезення відходів. Коли ми все ж таки прибираємо сміття у селах де немає договорів, виходить, що працюємо собі у збиток. Тратимо паливо, ламаємо дороговартісну автомобільну техніку, втрачаємо час, який би ми могли використати на корисні справи. Вивезене сміття у невстановлені місця призводить до забруднення території твердими побутовими відходами та має негативний вплив фактично на все довкілля. Це створює загрозу здоров’ю населення та навколишньому природному середовищу. В результаті цього ми маємо не естетичний вигляд навколишніх територій села та проїжджої частини дороги. Вважаю, що потрібно вводити адміністративні протоколи, можливо тоді люди зрозуміють, яку загрозу вони несуть довкіллю та населенню, – каже директор КП «Тальне-Сервіс» Віталій Марченко.

Також, підприємство самостійно виготовляє та встановлює по населених пунктах сітчасті контейнери для пляшок. Нині їх є 27 шт. «На жаль у нас, поки що, відсутня культура сортування сміття. Надаємо можливість більш широкого розподілу побутового сміття на території Тальнівської громади, тому вирішили виготовляти та встановлювати спеціальні контейнери-сітки для пластику», – додав директор.

До того ж підприємство має послуги для населення. Якщо потрібно вивезти багато сміття, чи підгорнути щось в дворі, теж можна звернутися до підприємства.