На недавньому засіданні експертної групи з доопрацювання перспективного плану формування території громад Черкаської області зокрема йшлося про перспективний план формування ОТГ у Лисянському районі. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України визначило перспективу для утворення двох громад на Лисянщині – Виноградської і Лисянської. Ці пропозиції підтримали в райдержадміністрації. Пишуть “Вісті Черкащини“.

Разом із тим існує ініціатива Бужанського сільського голови Валентини Стадник та деяких інших про утворення ще однієї ОТГ з центром у Бужанці. Частина фахівців, які відповідають за адміністративно-територіальний устрій в Україні, розглянувши їхні розрахунки, дійшли до висновку, що таке утворення буде фінансово неспроможне, а інші дотримуються протилежної думки.

Добре знаючи ситуацію в Лисянському районі, присутній на засіданні голова обласної ради Олександр Вельбівець зазначив, що утворення Бужанської ОТГ – це більше бажання, ніж підтверджена розрахунками аргументація.

З цим твердженням обласного очільника категорично не погоджується сільський голова Бужанки Валентина Стадник, вважаючи його голослівним і упередженим. Вона заявляє про цілковиту спроможність існування Бужанської ОТГ, і відповідні фінансово-економічні підтвердження цього направлені для розгляду в Кабінет Міністрів України. Відповіді звідти чекають з дня на день.