“Дзвін” вже інформував, що у цьому році започатковано конкурс на здобуття Всеукраїнської літературної премії імені Володимира Затуливітра. Вона встановлена Національною спілкою письменників України, Шевченківським національним заповідником, благодійним фондом Затуливітра та обласним відділенням товариства «Просвіта».

Хочу нагадати, що Володимир Затуливітер – відомий український поет, прозаїк, публіцист, перекладач та журналіст. Зокрема, Іван Драч свого часу назвав Затуливітра одним з найвидатніших явищ в українській літературі. Він був лауреатом кількох літературних премій. Його твори перекладені більш як десятьма мовами. Останні роки життя Володимира Івановича тісно пов’язані з Канівщиною, – тут на хуторі Бучак він написав свої найкращі збірки поезій та прози. Тут у січні 2003 року за загадкових обставин трагічно обірвалося його життя. У Бучаку на Козацькому шпилі Володимир Затуливітер був похований…

Цього року на Канівщині пройдуть ювілейні двадцяті Затуливітрівські читання. З метою увічнення пам’яті поета, збереження та популяризації його творчої спадщини діє літературно-мистецький благодійний фонд Володимира Затуливітра.

Під час проведення Затуливітрівських читань 28 липня буде вперше вручено Всеукраїнську літературну премію імені Затуливітра. Як голова журі цієї премії, зазначу, що до участі в конкурсі допущені такі автори з поетичними збірками: Раїса Харитонова “Перетинаючи межу”, (м. Київ), Олександр Гордон, “Метафори любові та війни”, (м. Львів) та Михайло Гершкович “Сто сонетів”, (м. Одеса). До 23 липня триватиме громадське обговорення творів претендентів та визначення лауреата. Ну, а 28 липня планується вручення першої премії імені Володимира Затуливітра на Тарасовій Горі.