Одразу двоє черкащан потрапили у десятку найрейтинговіших імовірних кандидатів, які можуть в серйоз претендувати на перемогу у президентській гонці. Такі результати громадського проекту  “Українське демократичне коло”, учасники якого опитали доросле населення столиці.

Звісно, на першому місці серед президентських симпатій киян – лідер “Батьківщити” Юлія Тимошенко – 13,4% від усіх опитаних. На другому місці – чинний Президент країни Петро Порошенко із результатом 8,8%. Цікаво, що на третьому місці відомий шоумен Володимир Зеленський, за якого готові віддати свої голоси стільки ж киян, як і за Порошенка – 8,8%! Ще один представник шоу-бізу Святослав Вакарчук має 5,8% рейтингу і 5 місце в опитуванні.

Микола Томенко

4 і 6 місце в рейтингу – за черкащанами. Виходець із Ватутіного Анатолій Гриценко має сьогодні 8,2% прихильників, а чорнобаївець Микола Томенко – 4,6%.

Анатолій Гриценко

Участь у голосуванні на виборах Президента країни підтвердили 67,7% опитаних.

В принципі, результати опитування свідчать, що українці втомились від незмінних топ-обличч у політиці і хочуть бачити на високих державних посадах відомих, досвідчених, але не пов’язаних із олігархічними кланами діячів. Що ж до Зеленського і Вакарчука, – то за них підуть голосувати ті, що на попередніх виборах, швидше за все, голосували проти всіх, і готові важити своїм голосом “задля приколу”.

Схожа картинка із виборами до парламенту, у яких готові взяти участь 65,1% респондентів. Як свідчить опитування, якби парламентські вибори проводилися на початку червня 2018 року, а у виборчому бюлетені були вищевказані партії та їх лідери, то прохідний бар’єр (5%) подолали б: Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” (15,0%), “Партія “Слуга народу” начолі із Володимиром Зеленським (10,2%), Партія “Блок Петра Порошенка “Солідарність” (8,6%), Партія “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка (8,1%), Громадський рух Миколи Томенка “Рідна країна” (6,2%), Партія “Об’єднання “Самопоміч” із лідером Андрієм Садовим (5,8%), Партія “За життя” Вадима Рабиновича (5,6%).

Між тим наш земляк Микола Томенко нині має також високий шанс стати міським головою Києва. Так, якби вибори відбувались найближчої неділі (на них готові піти 68,3%), то він би мав 10,2% прихильників. Більше за Томенка має лише чинний мер столиці Віталій Кличко – 29,8%. А якщо врахувати, що тих, хто не визначився із вибором, аж 21%, то Микола Володимирович стає ще більш реальним кандидатом, який позмагається з Кличком у другому турі. Тим більше, що кияни готові голосувати і за його політичну силу до Київської міської ради – його Громадський рух “Рідна країна” має 6,1% прихильників та знаходиться п’ятим у рейтингу після “Батьківщини” (11,8%), “Партії “Слуга народу” (9,9%), БПП (8,8%), Громадянської позиції (7,4%).

“Українське демократичне коло” проводило дослідження на замовлення Інституту політики упродовж 31 травня — 6 червня 2018 року, це репрезентативне вибіркове опитування дорослого населення міста Києва, яке має право брати участь у виборах. Проводилось методом стандартизованого інтерв’ю за місцем проживання, опитано 625 респондентів віком від 18 років. Статистична похибка вибірки без і урахування дизайн-ефекту з імовірністю 0,95 не перевищує ±3,9 %.