Близько пів сотні проектів рішень міської ради розглянули сьогодні члени постійної депутатської комісії з питань економічного розвитку, інвестиційної політики, дерегуляції, бюджету, фінансів, тарифів та регуляторної політики під головуванням Юрія Тренкіна. Повідомили у пресслужбі міської ради.

Серед усіх питань, винесених на розгляд, найбільш жваве обговорення викликав проект щодо затвердження Програми капітального ремонту та реконструкції багатоквартирних будинків та їх прибудинкових територій у місті Черкаси на 2020 – 2022 роки.

До активної дискусії бюджетної комісії долучились і численні голови черкаських об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Справа в тому, що у Черкасах ще з 2008 року діє міська програма підтримки ОСББ.

Відтоді як Анатолій Бондаренко набув повноважень міського голови було внесено ряд нововведень у зазначену Програму, які позитивно вплинули на подальшу діяльність та розвиток черкаських ОСББ.

Адже міська влада збільшила відсоток співфінансування капітальних ремонтів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та розширила перелік відповідних робіт.

Тоді як нині департамент житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради ініціює створення нової Програми, яка опікуватиметься усім житловим фондом міста.

Головний аргумент такого кроку – правова можливість здійснювати співфінансування з міського бюджету термінових аварійних ремонтів багатоквартирних будинків, де не створено ОСББ. Оскільки нині у цьому питанні є прогалина, зважаючи, що нині всіма багатоквартирними будинками, де немає ОСББ, опікується приватна компанія «Нова якість». А здійснення аварійного ремонту житлового фонду потребує додаткового фінансування, яке не закладено у тариф.

Голова бюджетної комісія Юрій Тренкін наголосив, що позиція міського голови Анатолія Бондаренка та фракції «Батьківщина» – діяти максимально в інтересах черкаської громади.

– Ми – на боці людей. Адже і в ОСББ, і в багатоквартирних будинках, яких обслуговує «Нова якість», живуть жителі Черкас. Це наші люди і ми не повинні допустити, аби хтось із них втратив можливість повноцінного проживання в своїх оселях через те, що вчасно не були зроблені аварійні ремонтні роботи у будинку, – наголосив Юрій Васильович.

Водночас додав, що міська влада у своїй роботі має дотримуватись правових норм. Тому необхідно, аби члени депутатської комісії спільно з фахівцями з профільних департаментів ґрунтовно вивчити доцільність ухвалення такої спільної програми. Оскільки присутні на засіданні голови ОСББ наполягали на ухваленні окремої міської програми щодо багатоквартирних будинків, яких обслуговує «Нова якість», на кшталт тієї, що вже діє в Черкасах по ОСББ.

Логічність такого кроку підтримав і голова фракції «Батьківщина» у міській раді Роман Діскант. А також запропонував протокольно зафіксувати таку пропозицію.

– Люди мають розуміти, що, дбаючи про свій будинок, не залежно від форми управління, вони закладають основу для своїх дітей та внуків. Оскільки це – їх житло і кожен власник квартири має бути відповідальний за умови, в яких живе його родина. Натомість міська влада може сприяти таким ініціативам мешканців, частково фінансово підтримуючи здійснення поліпшень у будинку та підстрахувати у випадку якихось аварійних ситуацій, – зауважив Роман Володимирович.

Також у підсумку обговорення комісія надала протокольне доручення щодо дотримання термінів завчасного оприлюднення на сайті Черкаської міської ради проектів рішень для ознайомлення громадськості. За пропозиціями голів ОСББ – подавати проекти міських програм по ОСББ та іншим багатоквартирним будинкам на затвердження до початку бюджетного року. А також – вивчити можливість замовлення через відкритий ресурс «Прозорро» капітальних робіт, які виконуватимуться у багатоквартирних будинках.