Ось і закінчився ще один навчальний рік. Позаду залишилися десятки списаних зошитів та сотні навчальних годин.

Природно, що на святкові лінійки в день Останнього дзвоника щорік приходить багато гостей, аби ще раз подумки пережити хвилюючий момент прощання зі школою та подарунками зробити свято більш яскравим і приємним, аби  воно запам’яталося на довго. Не стало виключенням і цьогорічне святкування.

Свято останнього дзвоника для шкільних родин Васютинець, Старого Ковраю, Степового, Вереміївки, Москаленок, Франківки, Красенівки, Нового Життя Чорнобаївського району та Чевельчі Полтавської області традиційно, як і всі інші свята, проходять за активної участі та підтримці сільськогосподарської корпорації «Дніпро», засновниками якої є родина Душейків. Вони постійно дбають про  підростаюче покоління, аби воно було здоровим і освіченим, мало змогу користуватися інформаційно-комп’ютерною технікою, яка допоможе зробити заняття цікавішими та результативнішими.

blank

Придбані за кошти корпорації нові сучасні великі плазмові телевізори тепер допомагатимуть у повноцінному навчанні юним вихованцям Новожиттівського НВК та у Староковрайській ЗОШ. Для потреб навчальних закладів Степівського, Васютинського і Франківського НВК на святковій лінійці була вручена новітня дороговартісна оргтехніка Епсон. Тенісний стіл та набір ракеток отримали учні Вереміївського НВК. Красенівському НВК вручили кошти на придбання ноутбука, Москаленківському на сучасний цифровий  мікроскоп, Чевельчанському на комплект оргтехніки. І все це на загальну вартість більш, ніж 50 тисяч гривень.

****

Привітати зі святом учнівський та педагогічний колективи Нового життя та Франківки завітав фінансовий директор корпорації «Дніпро», один із засновників СТОВ «Надія» Григорій Петрович Душейко.

blank

Звертаючись до випускників, у своєму виступі він сказав:

«Запам’ятайте цей  день і щиро подякуйте своїм вчителям за  все, що вони зробили для вас за довгі роки навчання. Нехай школа завжди зігріває ваші серця приємним спогадом про дитинство і юність, місце, де ви знайшли друзів на все життя, де ви вперше пережили радість перемог, навчилися відповідальності, пізнали мудрість наук і загартували характери. Бажаю не помилитися вам у виборі професії і стати гідними громадянами незалежної держави Україна. Бажаю нашим юним друзям школярам гарно відпочити, набратися гарних, незабутніх вражень, духовних і фізичних сил перед початком нового етапу навчання. Висловлюю щиру вядчність вчителям і батькам за натхненну самовіддану працю, за ті знання, любов і тепло, яку ви даруєте дітям. Зі святом».

blank

Потім Григорій Петрович вручив подарунки і запевнив, що корпорація «Дніпро» бере на себе зобов’язання до початку навчального року в Франківському НВК  облаштувати кімнати для навчання першокласників всіма необхідними технічними засобами згідно вимог Нової української школи, а для  Новожиттівського навчально-виховного комплексу придбати набір меблів.

В кожній з цих шкіл урочиста лінійка перетворилася на святкове дійство, де все шкільне подвір’я було наповнене позитивною енергетикою з гучним дзвоником, зі сльозами радості та смутку на очах, у вишиванках та з квітами.

Урочистій події найбільше раділи учні початкової школи, бо попереду канікули. Випускники хвилювалися, адже для них настає дуже відповідальний момент – вибору подальшої освітньої кар’єри.

blank

Наприкінці свята пролунав останній дзвоник, як завершення навчального року. Таке право в Новожиттівському НВК було надано дев’ятикласнику Костянтину Решетнікову та першокласниці Альоні Архипушкіній

На святі було все:  привітання  вихованців дитячого садочка,  виступ першої вчительки та класного керівника, напутнє слова від батьків, сльози прощання зі школою, радість від передчуття літніх канікул… І наостанок випускники дали клятву ніколи не забувати рідну школу та побажали  усім присутнім миру, добра та щастя.

Директори навчальних закладів Людмила Миколаївна Шадура та Таїса Миколаївна Стоян від імені учнівського, батьківського та вчительського колективів щиро дякували  родині Душейків  за постійну підтримку та матеріальну допомогу протягом навчального року.

blank

Завершилися свята учнівським флеш-мобом та виконанням усіма присутніми Гімну держави. Після урочистої частини розпочалася не менш захоплююча і розважальна з конкурсами, іграми та смачною кашею.

Валентина Згура, Ніна Семенова