Сьогодні Дідух, символ урожаю, добробуту, багатства, оберегу роду, вертається у наше життя та домівки. Оберіг, виготовлений своїми власними руками, прикрашає домівку та робить свято Різдва ще більш затишним та родинним. Пише сайт umannews.city.

blank

Цього року в Музеї культури та побуту Уманщини у день зимового сонцестояння відбулася традиційна зустріч, під час якої бажаючи навчалися робити дідуха. 22 грудня майстер-клас проводила майстер народної творчості Ольга Собкович:,

— Дідух — основний атрибут новорічно-різдвяних свят, символ роду, єдності поколінь, дух предків. Господар на Святвечір заносив його до хати і ставив на покуті — найпочеснішому місці у хаті.

Дідух — це пшеничний, житній або вівсяний сніп. Прикрашали його стрічками, сухоцвітами і калиною

Цьогорічна зустріч і майстер-клас були особливими, адже учасники сплели два дідухи: один спільний, який залишився господарем в експозиції Музею культури та побуту Уманщини, а інший пішов до господи кожної учасниці дійства.

До плетіння дідуха у 2020 році долучилися педагоги, історики, музейні працівники, молодіжні лідери, волонтери, діти. По завершенню майстер-класу усі учасники заходу, взявшись за руки, загадували бажання для власних родин та країни.

Ознайомитися із різновидами дідухів і переглянути експозицію «Народне мистецтво в соломці» можна у студії «Народні ремесла», яка працює у відділенні Уманського краєзнавчого музею, за адресою вулиця Любові, 6. Телефон для запису на майстер-класи: 098-530-26-59 – Тамара Швець, науковий співробітник музею.