Перший випуск “Молодіжного інформаційного агентства” відбувся на телеканалі ВІККА. Свої сили в тележурналістиці спробували 36 дітей. Наймолодшим кореспондентам виповнилося 7 років, найстаршим — 16, пише “Gazeta.ua”.
— Від початку це була ідея Надії Чередник — керівника гуртка юних кореспондентів при міському Центрі дитячої та юнацької творчості, — розповідає редактор телеканалу ВІККА Юлія Кропива. — Гурток діє в Черкасах із 2003 року. Запросили їх на студію. Вирішили повністю віддати ініціативу дітям. Вони повноцінно працювали — шукали теми, брали коментарі, писали тексти й розкадровували сюжети. Бралися як за дитячі, так і за нагальні проблеми життя міста. Виходили в ефір раз на місяць в останній четвер. Для “Молодіжного інформаційного агентства” підготували нову студію. Всі передачі були дуже цікаві. Діти набули безцінного досвіду. Юні журналісти створили на телеканалі справжню душевну атмосферу. Після випуску останнього сюжету ми запросили всіх учасників до студії. Почастували тортом та іншими смаколиками. Для наших кореспондентів це було незабутньо.
Юлія каже, що діти були дуже задоволені.
— У першому випуску вони виклали своє бачення встановлення стели “Я люблю Черкаси”, — продовжує редактор. — Підготували репортаж про ремонт мосту через Дніпро та пов’язані з ним труднощі. Провели експеримент — чи можна прохарчуватися в школі за 20 гривень?
Керівник гуртка Надія Чередник задоволена співпрацею з відомим телеканалом.
— Постійно шукаю нові й цікаві для дітей форми й методи роботи. Проект дає змогу підліткам відчути себе справжніми журналістами, — говорить Надія Чередник. — Восени вирішила зателефонувати на телеканал ВІККА з пропозицією співпраці. Ідею підтримали, але потрібен був оператор. Звернулася до Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Погодилася студентка IV курсу Марина Сухенко. Вихованці гуртка зрозуміли, що робота тележурналіста нелегка — домовся про зйомку, напиши тексти, відзніми, передивися відзнятий матеріал, розкадруй, начитай. У кожній програмі є сім-вісім сюжетів.
Марина Сухенко цьогоріч отримала ступінь бакалавра. Її операторська робота у проекті була водночас і допомогою дітям, і захистом диплому.
— Апетит прийшов під час їжі, — каже Марина. — Спочатку ми не планували робити повноцінні випуски. Але згодом наважилися. Із жовтня по червень підготували вісім програм. Героями сюжетів стали 350 людей. З дітьми було цікаво — вони цілком самодостатні. До роботи беруться з інтересом і прагнуть довести її до кінця.
Сюжети “Молодіжного інформаційного агентства” виходитимуть і наступного телевізійного сезону, впевнена Юлія Кропива.
— Ми чекаємо дітей восени. У другому телевізійному сезоні сподіваємося від них нових творчих ідей.
КОМЕНТАРІ