Про ситуацію на пляжах та у місцях масового відпочинку населення на водних об’єктах області станом на 28 червня 2024 року інформує Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Фахівці Черкаського обласного ЦКПХ продовжують здійснювати моніторингові дослідження якості води поверхневих водойм акваторії пляжів, зокрема комунальних пляжів «Митницький», «Казбетський», «Соснівський – 1» у місті Черкаси, міського пляжу у Ватутіному та 26 місць масового відпочинку населення на водних об’єктах області.

Впродовж тижня (24 – 28 червня 2024 року) у місцях масового відпочинку області фахівцями Центру відібрано 15 проб води за мікробіологічними показниками та 13  проб – за санітарно-хімічними.

За результатами лабораторних досліджень не відповідали гігієнічним вимогам 3 проби води за мікробіологічними показниками (індекс лактозопозитивної кишкової палички) у місцях масового відпочинку:

міста Умань (р. Уманка – зона рекреації «Осташівський став»);

міста Канів (місце масового відпочинку по береговій лінії р. Дніпро, водойма «Лимарка»).

За санітарно-хімічними показниками  відхилень не виявлено.

За паразитологічними показниками відібрано та досліджено 4 проби піску, відхилень не виявлено.

Про результати досліджень поінформовано Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області та голів відповідних територіальних громад,  направлені пропозиції  балансоутримувачам місць масового відпочинку на воді щодо проведення необхідних профілактичних заходів.

Ускладнень санітарно-епідемічної ситуації, спалахів інфекційних захворювань, пов’язаних із місцями рекреаційного водокористування,  на території області  не зареєстровано.

Моніторинг якості та безпечності води та ґрунту (піску) на пляжах та у місцях масового відпочинку на водних об’єктах області триває.