Жашківським відділом Уманської місцевої прокуратури забезпечено процесуальне керівництво та скеровано до суду обвинувальний акт за фактами незаконного виготовлення та зберігання з метою збуту та збуту наркотичного засобу у великих розмірах.

Досудовим розслідуванням установлено, що місцевий житель на початку осені 2019 року, перебуваючи на території присадибної ділянки за місцем свого проживання, діючи з прямим умислом, викопав рослини маку, після чого переніс їх до приміщення дровника за місцем свого проживання, де залишив на зберігання з метою висушування, та в подальшому виготовлення особливо небезпечного наркотичного засобу – макової соломи. Висушивши вказані рослини даний громадянин незаконно виготовив особливо небезпечний наркотичний засіб — макову солому, який залишив зберігати в тому ж приміщенні з метою подальшого збуту.

Крім того, на початку грудня 2019 року зловмисник,п  за місцем свого проживання, діючи з прямим умислом, з метою незаконного збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, з корисливих мотивів, незаконно збув подрібнені частини рослин макової соломи іншому місцевому жителю, передавши їх вказаній особі та отримавши від неї грошові кошти в розмірі 250 українських гривень.

У подальшому, 10.12.2019, в ході проведення працівниками Жашківського ВП Уманського ВП ГУНП в Черкаській області обшуку за місцем проживання вказаного чоловіка, останній  добровільно видав працівникам поліції частини рослин коричневого кольору, які він незаконно зберігав з метою збуту у вищевказаному місці.

Загальна маса вилученого особливо небезпечного наркотичного засобу – макової соломи становить 3456,5 г.

Довідково: санкція ч. 2 ст. 307 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна.

Повідомляє прес-служба Уманської місцевої прокуратури.