18 жовтня в селі Гельмязів, відкрито місцеву пожежну команду. Це вже 78-й добровільний пожежний підрозділ, розташований у сільській місцевості Черкащини. Повідомляють вУправлінні ДСНС Черкащини.

Треба зазначити, що село Гельмязів, як місце його дислокації було обране невипадково. Аналіз оперативної обстановки селища та навколишньої території свідчить, щорічно тут виникає кілька надзвичайних подій, які завдають не лише матеріальних збитків, а й несуть в собі загрозу життю та здоров‘ю громадян. Враховуючи, 40-кілометрову відстань цього населеного пункту від райцентру, оперативно та ефективно діяти під час реагування на надзвичайні події, районному пожежно-рятувальному підрозділу буде складно.

Тож, із впевненістю можна зазначити, що відкриття в цій частині Золотоніського району протипожежного формування, дозволить істотно покращити протипожежний захист, а також ефективність реагування на можливі загрози.

blank

Виступаючи перед присутніми, начальник Управління техногенної безпеки Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям апарату Державної служби з надзвичайних ситуацій України, – Тарас Поліщук наголосив: “Як і раніше, в поточному році ліквідація переважної більшості пожеж в сільських населених пунктах здійснюється виключно пожежно-рятувальними підрозділами ДСНС України. Тому, надзвичайно важливим є реалізація програми щодо створення в сільських населених пунктах місцевих пожежних команд”

У свою чергу, начальник Управління ДСНС у Черкаській області Віктор Гвоздь, зазначив: – «Новостворена МПК дозволить забезпечити надійну та ефективну протипожежну охорону не лише селища, а й прилеглих до села Гельмязів населених пунктів, лісових масивів та сільгоспугідь».

blank

Серед почесних гостей, на урочистостях, з нагоди відкриття місцевої пожежної команди також були присутні – голова Золотоніської районної державної адміністрації,- Олександр Лісовий, голова Золотоніської районної ради,- Валерій Саранча, сільський голова села Гельмязів, – Людмила Могила та настоятель церкви,- отець Іван