Вересень на Золотоніщині традиційно насичений цікавими і різноплановими спортивними подіями. Однією з них є шашковий турнір пам’яті Назара Крупки. Він був започаткований у 2016 році за ініціативи та сприяння голови районної державної адміністрації Олександра Лісового, голови районної ради Валерія Саранчі та мами загиблого героя Тамари Федорівни Крупки. Повідомили у прес-службі РДА.

У 2017 році турнір набув статусу обласного спортивного заходу. Змагання дуже популярні серед любителів шашок та професійних гравців. Кількість учасників заходу з кожним роком збільшується, географія – розширюється. У цьому році для участі у змаганнях зареєструвалося близько 60 учасників з майже всіх районів та міст Черкащини, приїхали навіть з Полтавської області та Кіровоградщини.

blank

Захід розпочався з урочистостей. Згадували Назара, який був гідним сином своєї України. Наведемо кілька біоргафічних фактів про життя нашого героя, які було озвучено під час урочистої частини, аби ще більше наших читачів дізналося про цю світлу самовіддану людину. Народився Назар Крупка в Коробівці 15 травня 1980 року. Закінчив місцеву десятирічку, згодом – Херсонську філію Запорізького юридичного інституту. Працював слідчим Золотоніського відділу міліції, в Державній податковій інспекції, з 2006 року займався приватною юридичною практикою. Учасник Помаранчевої революції (2003-2004) та Майдану в часи Революції Гідності (2013-2014). На війну, розв’язану російською владою, пішов добровольцем, адже не міг допустити втрату української державності. Захищав суверенітет країни більше року в складі героїчного батальйону «Айдар», де побратими назавжди запам’ятають його відповідальним, надійним, безстрашним, справжнім патріотом.

11 березня 2016 року трагічна звістка сколихнула Златокрай: на Сході України, між населеними пунктами Авдіївка та Зайцеве, під час мінометного обстрілу наш земляк героїчно загинув.

Указом Президента України від 18 травня 2016 року Назар Крупка нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). Нагороджений почесною відзнакою « За заслуги перед Черкащиною».17 вересня 2016 року на фасаді місцевої загальноосвітньої школи відкрили Меморіальну дошку Назару Крупці.

Глядачі заходу, серед яких були і мами інших наших загиблих героїв, не могли стримати сліз.

blank

До слова запросили першого заступника голови Золотоніської райдержадміністрації Володимира Денисенка та голову районної ради Валерія Саранчу. У своїх виступах очільники району дякували матері Героя за виховання справжнього патріота, який віддав життя за мирне життя усіх нас, і висловили надію на те, що память про Назара житиме дуже довго. Слова подяки Тамарі Федорівні висловив і народний депутат Олександр Скічко, який теж взяв участь у заході. Заступниця начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації, майстер спорту України Тетяна Уфімцева теж виступила перед загалом з словами вдячності герою та його родині. Головний суддя змагань Іван Малий побажав учасникам перемог та цікавих знайомств. Згодом уся громада вирушила на місцевий цвинтар для покладання квітів на могилу нашого захисника, вірного сина своєї Батьківщини, Героя України Назара Олександровича Крупки.

blank

Зауважимо, що третій обласний шашковий турнір пам’яті Назара Крупки відбувся за сприяння Золотоніської районної державної адміністрації та Золотоніської районної ради.

Подарунки для переможців надав депутат Черкаської обласної ради Віктор Полозов. Принагідно висловлюємо подяку колективу Коробівського НВК в особі директора Лідії Маленко за теплий прийом учасників та гостей турніру.

blank

blank

blank

blank

blank