У скорботному списку звенигородчан, які загинули у російсько-українській війні, захищаючи свободу і цілісність Вітчизни, ім’я уродженця села Вільховець, заступника командира батальйону спецпризначення «Донбас», майора Сергія Васильовича Сиротенка. Пишуть «Вісті Черкащини».

Закінчивши наприкінці 90-х академію прикордонних військ імені Богдана Хмельницького, Сиротенко проходив службу у підрозділах Північного територіального командування внутрішніх військ МВС України. На війну влітку 2014 року пішов добровольцем. Воював у Вуглегірську, Широкиному. Завжди був зі своїми бійцями, зарекомендувавши себе сміливим і везучим командиром. Це під керівництвом «Третього» (позивний Сиротенка) у серпні 2015-го його рота «віджала» у озброєних сепаратистів БМП-2 з повним бойовим комплектом.

Він умів ризикувати і разом з тим берегти своїх підлеглих.

– Солдатів беріг, а сам себе не встиг – не зміг, – розповідав його товариш по службі Сергій Філіпов. Він хотів навчити воювати інших, спішив це робити. Саме тому, його, заступника командира батальйону, можна було бачити на передовій, а не в штабі, – згадують побратими.

blank

Загинув майор Сиротенко 1 листопада 2017 року у районі міста Мар’їнка Донецької області. Про його смерть написав у соцмережі екс-командир, а нині нардеп Семен Семенченко: «У 2017 році під Углегорськом його машину посікло осколками, він залишився неушкодженим. Під Широкиним теж Бог милував. Зараз він загинув. Війна…»

Пам’ятають Сиротенка бойові побратими. Не залишився забутим і у рідному селі. Ось і нещодавно однокласниця Сергія, художниця Неля Дичко разом зі своєю молодшою колегою Оксаною Коваленко організували у Звенигородській центральній районній бібліотеці ім. Юхима Кримського виставку своїх картин, присвятивши її світлій пам’яті земляка. У день відкриття виставки спогадами про нього поділилися мати Любов Анатоліїна, Тетяна Колосенко, сільський голова Вільховця, директорка Вільховецької школи Антоніна Дідусенко, директор Вільховецького будинку культури Михайло Кобеняк та інші.