Роблять кардіограму, беруть аналізи та консультують — так працює мобільна бригада медиків з обласного центру, розповіла Суспільному лікарка Лариса Дудник. Спеціалісти їздять у віддалені села, де профільних лікарів немає роками. Пацієнтів безоплатно оглядають терапевт та гінеколог.

Цього разу зі своїм візитом вони побували в селі Білозір’я, Черкаського району.

За годину до приїзду лікарів під кабінетом гінеколога збирались люди. Пані Світлана прийшла завчасно, бо рік їхнє село було без жіночого спеціаліста, на прийом доводилось їздити в сусідні міста.

“Доводилось їздити то у Смілу, то в Черкаси. Не кожна ж людина зможе поїхати, є старенькі люди, то потрібно, щоб у селі був гінеколог”.

На щорічний огляд прийшла також пані Катерина: “Лікар нам потрібний, бо село в нас дуже велике. Бажано, щоб він тут був постійно, бо жінкам хоча б раз на рік треба пройти огляд”.

У кабінеті жінок обстежували та брали аналізи, розповіла гінекологиня Леся Кузьмінська. У складі виїзної бригади вона працює вперше, та, за її словами, робота скрізь однакова: “Жінки загалом мають однакові проблеми: що в Черкасах, що в селах”.

У сусідньому кабінеті пацієнтам робили кардіограму. Опісля відправляли на прийом до терапевта. Та деякі питання на місці вирішити неможливо, пояснила терапевтка Лариса Дудник. Таким пацієнтам потрібне дообстеження у профільних лікарів, яких у складі цієї бригади немає.

Виїзди в села наближають медицину до людей, а відтак, більше українців будуть здоровими, зауважила Лариса Дудник: “Ми приїжджаємо безпосередньо в село, консультуємо пацієнта та далеко не кожен пацієнт, особливо в теперішній час, має змогу приїхати до обласного центру. Потрібно робити людям добро, мені хочеться допомогти людям поліпшити їхнє здоров’я”.

Цей проєкт реалізовують за підтримки доброчинної організації “100 відсотків життя”. Цього разу на прийом прийшли два десятки пацієнтів. Працює бригада в Білозір’ї на базі Центру первинної медико-санітарної допомоги. Установа обслуговує в рік сім тисяч 600 пацієнтів, зазначили в реєстратурі медзакладу.