В Департаменті державної виконавчої служби перебуває зведене виконавче провадження щодо стягнення коштів з ПАТ «Черкасиобленерго» на загальну суму заборгованості понад 2 млрд. грн. Основними кредиторами є ПрАТ «НЕК «Укренерго» та ДП «Енергоринок».
Основна частина заборгованості виникла протягом останніх п’яти років у зв’язку з систематичним невиконанням попереднім керівництвом договірних зобов’язань перед НЕК «Укренерго», несплатою податків та невиконанням планів зі зменшення технологічних витрат електроенергії.
Про це повідомив в.о. генерального директора ПАТ «Черкасиобленерго» Вадим Яненко за підсумками звітної наради за участі директорів за напрямками діяльності та керівників відокремлених структурних підрозділів компанії.
В межах виконавчого провадження наразі накладено арешт на всі банківські рахунки та майно ПАТ «Черкасиобленерго». Слід звернути увагу, що всі надходження на рахунки компанії списуються в автоматичному режимі та спрямовуються на погашення податкових боргів минулих періодів, що не дає можливості компанії платити податки поточного періоду, та, в свою чергу, тягне за собою нові штрафні санкції.
Борг ПАТ «Черкасиобленерго» перед держбюджетом станом на 1 липня 2024 року складає 483 млн. грн., 75% з яких – це штрафні санкції за борги минулих періодів.
«За останні три роки перевитрати, пов’язані з купівлею електричної енергії для компенсації технологічних витрат, склали близько 1,3 млрд. грн. Перевищення фактичних обсягів технологічних витрат електроенергії над тарифними склало в середньому 23% в рік. Причиною таких перевитрат став безконтрольний відпуск електричної енергії споживачам області», – розповів Вадим Яненко.
Директор ПАТ «Черкасиобленерго» підкреслив, що «сьогодні компанія бореться за своє виживання та шукає шляхи виходу зі складного фінансового стану, в якому знаходиться. З цією метою фахівцями Товариства розроблена програма оптимізації операційної діяльності компанії з дорожньою картою дій для кожної дирекції та кожного підрозділу Товариства, аби максимально спрямувати зусилля на погашення існуючої заборгованості та виведення компанії із кризи».
КОМЕНТАРІ