За результатами щотижневого моніторингу захворюваності на кір в області з лабораторним супроводом, що здійснюється Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», станом на 28.09.2018 року з початку року виявлено 255 випадків кору, інтенсивний показник на 100 тис. населення – 20,6.

Хвороба реєструвалась на 19-ти адміністративних територіях, зокрема: Жашківському районі – 51 випадок, Золотоніському районі – 39, м. Черкаси – 36, Городищенському районі – 35, м. Умань – 22, Канівському районі – 14, К.-Шевченківському районі – 10, Тальнівському районі – 9, Лисянському районі – 8,Черкаському районі – 7, Звенигородському та Смілянському районах по 4, Драбівському, Кам’янському та Маньківському районах по 3, м. Сміла, Уманському та Чорнобаївському районах по 2, м. Ватутіне – 1 випадок.

Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» спільно з лікувальною мережею та органами державної влади і місцевого самоврядування в осередках проведені відповідні протиепідемічні і профілактичні заходи. Епідситуація контрольована.

Профілактика полягає в підтримці рівня здоров’я в належному стані тане допущення виникнення захворювань.

Фахівці Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» наголошують, що єдиним заходом попередження кору на сьогодні є вакцинація населення.