Народний депутат України від партії «Слуга народу» Олег Арсенюк хоче, аби у Черкасах була ще одна вулиця Івана Піддубного, і зареєстрував петицію про перейменування вулиці Степана Бандери на ім’я легендарного спортсмена. При цьому великий нардеп навіть не потрудився дізнатись, що в місті вже є вулиця з такою назвою – у мікрорайоні Дахнівка, тож пам’ять видатного чорнобаївця міська влада давно вшанувала і без його титанічної участі. Одначе, в очевидь, найбільше муляє Арсенюку саме вулиця Степана Бандери. З огляду на бурхливу політичну кар’єру його родини у Партії регіонів та усіляких «Опозиційних блоках» (його батько, він сам та його брат неодноразово ходили від таких проєктів на вибори) – це і не дивно. У більшості подібних «свідків Януковича – Медведчука» при слові «Бандера» починають трястися руки. Тому Олег Арсенюк, напевне, і вирішив, що краще мати дві вулиці Піддубного, ніж хоча б одну Бандери.

Імовірно, ця геніальна думка осяяла його нардепську голову, коли він відвідав свято богатирської сили імені Івана Піддубного у Красенівці минулими вихідними. Тоді нардеп намагався «передати далі» подяку від голови Верховної Ради, і цей мовно-політичний конфуз на сцені свята залишив, мабуть, в його вразливій душі легкий дискомфорт.

Тому в очевидь, начитавшись «Вікіпедії», у пояснювальній записці Арсенюк вже більш-менш грамотно викладає біографію Івана Піддубного як одного з найвеличніших українців, яких знає увесь світ. Однак до кінця документа явно «видихується», і закінчує петицію дивним реченням, зміст якого, окрім нардепа, навряд чи хтось може зрозуміти, тому дослівно: «Недарма вулиця Степана Бандери привертає увагу до перейменування іменем Івана Піддубного, Великого українця, знаменитого борця-атлета та відомого на весь світ земляка, адже в’їжджаючи в місто ця вулиця буде одна з перших, що зустрічає гостей і зберігатиме пам’ять про видатну особистість».

Звісно, Іван Піддубний, наш видатний земляк-спортсмен, – справді непересічна особистість. Більш того, як неодноразово наголошував міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, наші вулиці мають, перш за все, носити імена наших, черкаських героїв, їм треба повертати наші, історичні забуті назви. Але ж Піддубного вже вшанували в черкаських назвах. І постать Степана Бандери аж ніяк не менш значима в українській історії. Та і чи варто знову починати за рибу гроші? Адже вулиця Степана Бандери у Черкасах з’явилась зовсім нещодавно.

Здається, відповідь проста: про вулицю Піддубного Арсенюк не знав та і не хотів знати, змінювати проросійські назви вшанованих у вулицях діячів, які ані до України, ані до Черкас не мають жодного відношення, – нардепу забороняє політичне «віросповідання», а Бандера таки реально дратує. Та і на перейменуванні умовної «Квіткової» піару і хайпу не зробиш. Бо ж пан Арсенюк не входить до топ-політиків Верховної Ради. За результатами роботи виглядає дуже посередненько: за моніторингом виконання обіцянок тижневика «Слово і Діло», він виконав лише 18% з того, що обіцяв виборцям. При чому більшість обіцянок – загальнопартійні, на кшталт скасування депутатської недоторканості та особисте голосування у парламенті.

А скандал навколо вулиці Степана Бандери, звісно, може «засвітити» нардепа у ЗМІ. І хоч вся ця затія виглядає якось недолуго, однак, як казав давній «товариш» Арсенюка-старшого, біглий мер Черкас і нардеп-януковець Володимир Олійник, головне – щоб прізвище правильно писали.

Варто також зауважити, що вулиця Степана Бандери – якась нещаслива. Можайського, як вона називалась при радянській владі, бореться за сумнівний титул однієї із найбільш «перейменованих» у Черкасах. Утворена ще 1950 року називалась спочатку Соснівською. Пізніше була названа на честь Олександра Можайського, російського офіцера-моряка. Під час громадських слухань у 2017 році, окрім пропозиції назви імені Степана Бандери, було запропоновано назву імені Братів Касьяненків (українських авіаконструкторів-винахідників). У 2018 році на сайті з’являлась спочатку пропозиція перейменувати її іменем Бандери. Згодом – петиція про не перейменування та пошук нейтральної назви. У тому ж 2018 – жартівлива петиція про перейменування вулиці Можайського на вулицю імені Корбена Далласа (героя кінофільму «П’ятий елемент»). До перейменування знову повернулися у 2021 році. Спочатку 25 лютого «пакетом» було перейменовано низку вулиць, серед яких і Можайського на Бандери. Згодом, міський голова наклав на дане рішення вето. Врешті, вже у квітні 2021 року депутати знову повернулися до цього питання. І 35 міських обранців сказали «за» вулиці імені народного героя.

Хочеться вірити, що депутати Черкаської міськради знають місто краще, ніж народний обранець, або хоча б перед розглядом петиції заґуґлять вулицю Піддубного, щоб натиснути кнопочку «ні». Щоб Черкаси знову не стали темою для нових політичних анекдотів.

Хоча, можливо, депутатам і не доведеться розглядати по-серйозному цей політичний маразм, бо поки що петиція Арсенюка набрала 5 голосів із 250. Схоже, за неї проголосував сам Олег Арсенюк та його родичі…