У обласній науковій бібліотеці ім. Т. Шевченка відбувся урочистий захід «За Україну, за її волю…», приурочений 30-річчю із часу заснування Народного Руху України. Про це повідомили нинішня очільниця обласного осередку НРУ Валентина Коваленко.

“Щиру патріотичну атмосферу створили присутні в залі черкаські рухівці зі своїми спогадами про кінець 1980-х років, коли, зокрема і на Черкащині, національно дозріла інтелігенція (в авангарді – були письменники) творила демократичні рухи за «українську Україну». Згадували і товариство української мови «Заповіт», що стало предтечею Руху; переглядали світлини «перших», відео з установчого з’їзду НРУ, виступи В’ячеслава Чорновола, проймалися духом «ланцюга єднання»…

blank

Молодь жваво реагувала на виступи Віталія Вахнія, Юрія Громовського, Анатолія Корнелюка. Оплесками зустріли рухівця Володимира Зеленька, який у Черкасах уперше підняв на щоглі біля драмтеатру український жовто-блакитний прапор. Почула молодь і гості заходу дочку відомого письменника-дисидента Андрія Химка – Ларису Андріївну.

Глибоко патріотичну ноту «взяла» своїм потужним голосом і бандурою Заслужена артистка України Наталія Мамалига.

blank

Від обласної ради і адміністрації черкаським рухівцям передали нагороди: відомому археологу Михайлові Сиволапові відзнаку «Гордість Черкащини»; Віталію Вахнію, Юрію Громовському, Ользі Шарапі – грамоти «За особливі заслуги перед Черкащиною», грамоти обласної ради і адміністрації – ряду рухівців.
blank

“Чи потрібна рухівська національна ідеологія сьогодні? Чекаємо відповіді на це запитання у самих українців…” – зазначила у своєму дописі Валентина Коваленко.

blank

blank

blank