У ніч на 1 жовтня російські безпілотники поцілили три об’єкти цивільної інфраструктури в Умані: зерносховище, та два об’єкти колишньої нафтобази. Загальна площа загоряння — близько 3 600 квадратних метрів.Резервуари нафтобази довгий час не були  у використанні, розповів у коментарі Суспільному керівник ОВА Ігор Табурець.

За словами посадовця, росіяни в Умані цілили виключно по об’єктах цивільної інфраструктури:

“Трохи більше за північ 1 жовтня відбулися влучання безпілотників на територію Умані. Зокрема поцілили по зерносховищу, де було щойно зібране соняшникове насіння — близько 90 тонн”.

blank

За словами головного інженера підприємства Володимира Кульбіцького, склад, куди поцілили безпілотником вночі, відновленню у цьому сезоні не підлягає.

“Є влучання у шість зерноскладів. Знищені саме ті в яких мало зберігатись зерно, та ті які використовувались. Влучання у склади були точними — жодного влучання поза межі складів немає”, — розповів Володимир Кульбіцький.

Загалом над промисловим районом в Умані вночі було чутно близько дев’яти вибухів, розповіли місцеві жителі.

blank

Керівник Уманської районної адміністрації Ігор Миклащук додав:

“Росіяни вдарили по місцях продовольчої безпеки України — по місцях зберігання зерна та продуктів. Найбільше влучань відбулося саме по цьому підприємству. Щодо відшкодування — зранку розпочала працювати комісія, яка обліковує збитки внаслідок влучань”.

З його слів, насамперед допомога буде спрямована цивільному населенню, яке зазнало збитків унаслідок вибухової хвилі:

“Яким чином буде надаватися допомога постраждалому підприємству визначатиме керівництво обласної військової адміністрації та державні органи, оскільки у місцевому бюджеті немає коштів для відшкодування такого масштабу”, — додав Ігор Миклащук.