З 11 травня згідно з постановою Уряду в країні відкрились літні майданчики у кафе та ресторанах. Не стали винятком і Черкаси. Містяни з понеділка ледь не «штурмом» брали заклади у центрі міста, вільних столиків практично ніде не було…

Проте здивування у більшості черкасців викликало те, що входи у середину багатьох закладів перегороджені стрічками чи столиками. А, власне, у середині приміщень знаходяться вбиральні. Чому у період епідемії, коли з усіх усюд лунають заклики мити руки, відвідувачі закладів харчування цієї можливості позбавлені? Чому так і чи може власник кафе, що дозволяє людям заходити до туалету отримати штраф, ми спробували розібратися.

Мова йде про Постанову Кабміну, яка послаблює карантин та про розпорядження Міністерства охорони здоров’я № 31 від 4 травня, що регламентує роботу закладів обслуговування населення у період карантину. Щодо кафе та ресторанів, то мова передусім йде про одноразовий посуд для страв та напоїв, заборона на користування вбиральнею, чимала дистанція між столиками, тощо.  І якщо до одноразового посуду та офіціантів у масках питань у більшості людей не виникає, то заборона заходити до вбиралень виглядає досить дивною. Адже після чашки кави чи, скажімо, келиха пива, людина має, скажімо, певні філіологічні потреби. Та й миття рук ніхто не відміняв.

«Це питання (мова йде про роботу туалетів у закладах громадського харчування, – ред.) ми неодноразово обговорювали з юристами. Мова йде про рішення центральної влади, рішення Кабміну. Вплинути ми на нього ніяк не можемо. – говорить заступниця міського голови Черкас Людмила Бордунос. – Нас люди питали, як це рішення  виконувати. І ми самі не знаємо, як його виконувати. Є рішення Кабміну і на нього дивляться усі правоохоронні органи».

Деяких черкаські ресторани туалети повідкривали на свій страх і ризик, бо “наявність” і “доступність” – є однією із головних вимог загального функціонування подібних закладів.

«Є заборона, щоб люди не сиділи у залі та не вівся продаж у середині приміщення. Немає заборони просто заходити  до приміщення того чи іншого закладу. – говорить депутат Черкаської міської ради, ресторатор Роман Діскант. – Поліція приходила до нас, перевіряла чи дотримуємось ми всіх вимог, запитали, чому в нас двері відкриті, взяли пояснення, як ми працюємо. Але жодні протоколи не складались».

Однак, окрім поліції, на сьогодні заклади харчування інші уповноважені органи не перевіряють. Про це повідомила очільниця обласної Держпродспоживслужби Альона Бойко. Саме на цю установу покладено функцію слідкувати за дотриманням карантинних правил, скажімо, на ринках.

«Сьогодні відбуватиметься засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На ній розглядатиметься і дане питання (чи пускати людей до вбиралень, – ред.). У постанові це питання не прописано», – зазначила Альона Федорівна.

До слова, ресторатори з інших областей вже заявляли, що у разі заборони відвідувачам заходити у вбиральні, вони будуть змушені закриватися. Адже кількість бажаючих випити чашку кави чи келих пива зменшиться в рази.