Оригінальний пам’ятник встановлено 27 жовтня у міському парку Прилук на Чернігівщині, звідки до кордонів з Бєларуссю і Росією – трохи більше 200 кілометрів. Батько, мати і дитина поєднані у стилізованому зображенні тризуба, виготовленому скульптуром Дмитром Бур’яном. Тема близька йому – бо сам днями став батьком, а тризуб ще зовсім недавно носив на кашкеті під час служби в армії і завжди має його в своєму серці Патріота…

Пам’ятник встановлено у Прилуках у рамках фінальної частини найбільшого в Україні скульптурного пленеру “Історія і духовність” (всього в цей день встановлено 10 паркових скульптур). За весь час роботи пленеру його відвідало приблизно 40 тис. осіб, пише “Козацький край“.

Очолив колектив скульпторів народний художник України, професор Микола Білик. Він відомий тим, що створив пам’ятники княгині Ользі з фігурами Кирила, Мефодія та Андрія Первозванного; Ярославу Мудрому, біля Золотих воріт; Архангела Михаїла; офіцерам Служби зовнішньої розвідки України та Тарасові Шевченку на Кубі…

“Проект дійсно безпрецедентний. Це стосується і художнього рівня робіт, і титулованості майстрів. Я можу сказати, що такий скульптурний парк став би окрасою будь-якої столиці Європи”, – переконаний Микола Білик.

Куратор проекту, культурний діяч і автор книги “Ukraine. The Best” Юрій Комельков зазначив: “Я думаю, що це найкращий проект зі створення паркової скульптури в Україні протягом останніх 20 років”.

blank

blank