Що не можна просити в Бога? Які гріхи він не пробачить? Ці та багато інших питань часто турбують вірян, проте більшість із них зазвичай залишаються без відповіді. Адже ставити їх представникам церкви “не прийнято”.  Священик храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Торговиця, протоієрей, кандидат богословських наук Ігор Івасютин погодився відповісти на важливі релігійні питання, відповіді на які знає далеко не кожен, пише “Інфоміст”.

– Що не можна просити у Бога?

– У Бога не можна просити власної смерті. Бо часто таке буває, що у людини тяжке життя, і вона не хоче нікого обтяжувати. Саме це вияв того, що людина перестала вірити. Крім того не можна просити того, що Вам не треба. Коли Ви стаєте молитися і просити різних благ, то не будьте багатослівні. Бог знає, що і коли потрібно людині. Він піклується про кожного. Тож неважливо, що людина просить, варто подумати, чи це їй на користь, бо інколи Вам можуть нашкодити Ваші бажання.

– Які гріхи не сповідуються?

– Немає таких гріхів, які не можна сповідувати. Кожен, хто щира покається у здіяному, буде прощений. На все лише воля Божа. Варто читати Святе Письмо і розуміти все, що там написано. Дотримуйтеся Божих Заповідей, постуйте, і тоді Вам відкриється істина. Покайтеся за всі свої гріхи при житті, це буде Ваше спасіння. Не прощеним є гріх – самогубство.

Самогубець – це людина, яка відмовилася від Бога. Стала ніби самим Богом

– Чи відспівують самогубців?

– Ні. Самогубець – це людина, яка відмовилася від Бога. Стала ніби самим Богом. Коли людина накладає на себе руки, то вона сама змінює свою долю, вирішує, скільки їй жити й коли помирати. Бог краще знає, що і коли повинно відбутися. Наведу Вам приклад. Коли на яблуні ростуть ще зелені яблука, ми ж розуміємо, що вони не принесуть нам ніякої користі, треба дочекатися, коли достигне. Бо якщо з’їмо цей зеленець – то може отруїтися, будуть розлади шлунку. Тож краще дочекатися. От і Бог знає, коли прийде наш час. Колись самогубців узагалі не ховали на спільному кладовищі, а за межами. Тож це величезний гріх! Церква не може відспівувати таких людей.

– Обряд вінчання може бути лише один?

– Вінчання – це священний обряд. Він може бути не один. Церква робить обряд розвінчання, але для цього потрібні вагомі причини. Єпископ після розлучення видає розвідний лист, де посилається на Апостольські правила. Найголовнішою причиною розірвання шлюбу є – перелюб. Тобто зрада та небажання когось із подружжя жити в сім’ї. Крім того, є дуже багато різних причин та спокус, через які люди розходяться.

– Чи можна молитися своїми словами, без традиційних молитов?

– Мова йде про канонічну та не канонічну молитву. Канонічна – це традиційні молитви, які зібрані у молитовнику. Людина не повинна користуватися християнськими засобами, не знаючи їхнього використання. Треба вміти правильно молитися, для цього і треба канонічні молитви. Не треба називати молитвою те, що не є нею. Тому треба ходити до церкви, щоб священник навчив правильно молитися. Щоб від цього була користь. Адже користі не буде, якщо просто читати молитви. Звичайно, можна доповнити канонічну молитву своїми словами, але не ставити її на перше місце.