Золотонісці, котрі брали участь у бойових діях на сході країни, скористалися своїм законним правом і отримали земельні наділи площею 0,1 га у межах міста. Для АТОвців Золотоноші виділили під забудову ділянки на так званому струнківському полі. Однак зараз вони перетворилися на хащі, зарослі бур’янами і високою травою, пише видання zoloto.city.


До ухвалення такого рішення місцевими депутатами ці землі займали городники. Люди обробляли невикористану землю і садили на ній сільськогосподарські рослини. Хто і як хазяйнував та як потерпали від спалювання бур’янів восени мешканці прилеглого мікрорайону – вже потроху стали забувати.

Наразі назріла інша проблема: власники наділів є, а утриманням виділених ділянок ніхто не займається. Вони поросли високою травою, бур’янами, чагарниками. На руку порослі – проливні дощі. У нетрях звели собі тимчасові житла-курені безхатьки та наркомани, натягавши різного мотлоху. Не раз нажахані місцеві жителі викликали пожежний підрозділ, аби розведені багаття не перекинулися на помешкання мікрорайону Струнківки.

Як вплинути на людей, які довели до такого стану свою нерухому власність? Через ГО «Золотоніська спілка учасників АТО та волонтерів»? Але ж громадська організація об’єднує не всіх учасників антитерористичної операції. У кожного з них власні причини не використовувати отримані 10 сотих під забудову. Дехто не потягне будівництво фінансово, інший не вважає за доцільне зводити будинок у Золотоноші, ще хтось і не думав будуватися, але чому відмовлятися, коли дають?

Однак утримувати наділ у пристойному вигляді, доглядати за ним або ж віддати у тимчасове користування колишнім городникам – можна і треба.