Самотність руйнує. У додатку для знайомств Tinder з’явилися профілі українських замків. Серед них і двоє черкащан – палац графа Шувалова та садиба Даховських. Це ініціатива благодійного фонду «12 Вартових». Таким чином активісти привертають увагу до занедбаних пам’яток та збирають гроші на їхню відбудову, розповідає Громадське телебачення.

«Вразливий та ніжний одинак 294-х років шукає свою музу, прихисток та розраду. Мені так не вистачає любові та огляду. Сподіваюся завершити ці пошуки, бо #самотністьруйнує і я так не звик жити без любові», – пише про себе палац Шувалова.

Теж шукає музу і не скупиться на обіцянки й інший самотній черкащанин – палац Даховських:

«Самотній інтелектуал 249-х років шукає музу задля продовження вишуканого життя, сповненого музики, танців та душевних бесід. Я не розчарую тебе, моя муза!»

Поспілкуватися із цими «красенями» можна тільки тоді, коли ви утворили з ними пару. Для цього і палац, і ви маєте вподобати один одного. Оскільки функціонал Тіндера не дозволяє шукати профілі користувачів, натрапити на них можна тільки випадково.

«Ми думали про те, що зараз замки дуже покинуті, ними ніхто не опікується, до них ніхто не навідується. Вони дуже самотні і ми вирішили, що буде непогано, якщо кожен із цих замків чи фортець стане одинаком чи одиначкою, які персоніфіковано заговорять до людей», – розповідає членкиня команди «12 Вартових» Анастасія Соломатіна.

blank

Оскільки мета проекту полягає у тому, щоб розповісти про пам’ятки якомога ширшій аудиторії, замки та фортеці охоче спілкуються з усіма. А з іноземцями – англійською.

«На такі профілі люди реагують бурхливо. Ми відповідаємо, що ми – замок, і хочемо дружити. Ми можемо запросити в гості або розповісти більше про себе. Даємо посилання на проект. Нам часто пишуть: нічого собі, дуже круто, давайте я про вас розкажу своїм друзям», – говорить Анастасія Соломатіна.

За словами активістів, у разі бездіяльності замки «проживуть» не більше 60 років, поки погода та час не зруйнують їх повністю.

«Люди мають більше дізнатися, що такі замки є. Вони поки що є. Їх ще можна врятувати. Маємо надію, що завдяки такій ініціативі люди захочуть допомогти. Можливо, вони візьмуть участь у толоці, хтось має цікаві ідеї і долучиться до проекту. Допомагати можна по-різному», – додає Анастасія Соломатіна.