24 серпня на День незалежності в Україні стартував показ історичного фільму “Довбуш”. Одночасно показ картини відбувається в семи країнах світу та збирає повні зали глядачів. Про це розповів на представленні фільму у Черкасах режисер Олесь Санін.

“Це фільм про славних героїв, історія про славу і про героя. Це фільм знятий на історичних джерелах, я перечитав майже всі книжки про Довбуша, але разом з тим це моя персональна історія, яку я склав.” – пояснив ідею фільму Олесь Санін.

За його словами зйомки та прокат фільму неодноразово переносились. Спочатку через епідемію коронавірусу, а вже згодом – через початок повномасштабної війни.

“Жодних творчих проблем у мене не було. Лише економічні, але вони зараз супроводжують кожен український фільм. Але маючи на руках кошти від інвесторів, ми прийшли до держави і отримали велику суму – 65 мільйонів гривень.” – розповів Санін.

Режисер зазначив, що фільм про боротьбу та нескореність зараз актуальний під час війни. Так само прикметно, що першими глядачами кінострічки стали бійці 68-ї окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша. До слова, в ній воюють і черкащани.

Саме для бійців цієї бригади з кожного проданого квитка йтиме допомога.

Олесь Санін каже, що нині має не один новий сценарій, як історичних так і сучасних художніх фільмів. Проте переконаний, всі кошти зараз мають витрачатися лише на Перемогу.

blank

Зазначимо, що великий зал кінотеатру “Україна” був заповнений вщерть, а опісля фільму вітав творчу групу щирими оплесками.

“Довбуш” — український історичний фільм режисера Олеся Саніна, в основі сюжету якого — життя найвідомішого з опришківських ватажків у Карпатах Олекси Довбуша. Стрічка є одним із найдорожчих українських фільмів — бюджет 120 млн грн.

Події фільму відбуваються в Карпатах на початку 18 століття. Жорстоке правління польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками. У пошуках помсти панам за вбивство батьків Довбушів, брати стають ворогами один одному. Один прагне грошей, другий — справедливості. Гуцули починають повстання, яке очолює Олекса. Шляхта робить усе можливе, аби знищити Довбуша. Але він їх перехитрив. І розрослася легенда про карпатського лицаря. Легенда, що надихає покоління тих, хто бореться за свободу рідної землі. Про силу і любов Олекси Довбуша, про зраду і кривду. Про те, як він жив і як обманув смерть.