У одній із черкаських шкіл відкрили останню зміну незвичного шкільного табору. На першу зміну брали лише своїх учнів, а потім зробили табір доступним для усіх охочих. Його програма – швейцарсько-українська розробка, розповіла Суспільному заступниця директора Оксана Бакум. Нині там перебувають сотня дітей.
Діти об’єднувалися в команди, пояснила третьокласниця Катя:
“Ми об’єднувалися в команди на кариматах і робили герб нашої команди, придумували їй назву”.
Катя відвідує табір уже вдруге. Програма їй подобається.
Це — спільна розробка швейцарсько-українського проєкту “Decide”, розповіла заступниця директора школи Оксана Бакум:
“Усі педагоги, які працюють з дітьми, пройшли курс навчання. Також нам надали матеріально-технічне забезпечення”.
Викладачі працюють із дітьми на кількох локаціях: спортивній, творчих та освітній. Остання має патріотичний та державотворчий ухил, розповіла викладачка Оксана Кульбачна.
“Через такі заняття діти вчаться працювати в команді, взаємодопомозі, а також вивчають, що таке ідентичність і державні символи”, – зазначила вона.
Та найбільше дітям подобається, коли до них приходять гості, розповіла семикласниця Поліна. Вона була на першій зміні у таборі і поділилася враженнями:
“Мені дуже сподобалося. Багато цікавих вражень. До нас приїжджали кінологи і поліція, швидка допомога. Проводили різні бесіди”.
Приходили до дітей зооволонтери товариства “Друг”.
12-річний Ярослав Карахім – теж зооволонтер. Утім своїм одноліткам він лекції не читає, а спостерігає за тим, як це робить його мама.
“Вона ходить до тварин кожної неділі, годує їх, прибирає. Разом із нею і я ходжу. Влітку їх купаємо, гуляємо з ними. Там є багато цуценят: маленькі, великі. Є і злі собаки, до яких ми не можемо доторкатися. Нам це подобається. Це наше хобі”, – розповів він.
Після лекцій про правила поводження із тваринами діти влаштували сеанс групових обіймів із підопічними товариства захисту тварин “Друг”.
КОМЕНТАРІ