Обвинувачених у вбивстві корсунського журналіста Василя Сергієнка вирішили не тримати на лаві підсудних за ґратами.

Колегія суддів Соснівського районного суду Черкас на чолі з суддею Сергієм Пироженком щойно ухвалила безпрецедентне рішення випустити усіх обвинувачених “із клітки” і посадити їх в залі суду. Попри те, що їх підозрюють у вчиненні тяжких і особливо тяжких злочинах і чекають вироку під вартою в СІЗО, тобто складають небезпеку для суспільства або можуть утекти.

Втім, адвокат підозрюваних поклопотав, аби підозрювані не сиділи на лаві підсудних за ґратами, а як “усі люди сиділи в залі суду”. Судді це клопотання задовольнили.

Чи так само врахує суд клопотання адвокатів, щоб п’ятірка обвинувачених у вбивстві, “як всі люди”, також ходили на засідання судів з дому, а не їздила під конвоєм із СІЗО, – побачимо. Але тенденція до того, щоб суд змінив міру запобіжного заходу – вже витає в повітрі.

Між тим вдова Василя Сергієнка Валентина Захаріївна шокована, що їй доводиться сидіти поруч в залі суду з людьми, що ймовірно звіряче вбили їі чоловіка. Вона не може стримувати сльози.

blank

До речі, адвокат підозрюваних – Олександр Шадрін – відомий в Україні, оскільки  захищає у суді екс-мера Слов’янська Нелю Штепу, підозрювану у сепаратизмі, та Гната Кромського на прізвисько Топаз, відомого своєю “антимайданівською” діяльністю. Нині Олександр Шадрін захищає також Надію Савченко.

Нагадаємо, 3,5 роки тому Василя Сергієнка, учасника Майдану та місцевого громадського активіста, – побили та викрали з двору власного будинку. Вже наступного дня його знайшли мертвим у лісі зі слідами катувань. Посмертно йому присвоїли звання Героя України. У вчиненні злочину підозрюються група киян, п’ятеро з них затримані, четверо перебувають під вартою.

У той же час Соснівський районний суд вже вшосте буде з початку розглядати справу про резонансне вбивство, яка тягнеться понад три роки. Перед цим її вже розглядали інші колегії суддів Соснівського, Придніпровського судів Черкас, Апеляційнийного суду, суду Тальнівського та Звенигородського. Останній взяв самовідвід.