Обвинувачений у вбивстві черкаського журналіста Василя Сергієнка Володимир Воронков втік з-під домашнього арешту. Саме такий запобіжний захід йому обрала колегія суддів Городищенського районного суду у 2020 році, на шостий рік після вбивства журналіста. Про це виданню “18000” повідомили у Офісі Генерального прокурора.

Воронков був затриманий черкаськими правоохоронцями у 2015 році, коли намагався вчинити інший злочин. Разом з ним на той момент перебували й інші ймовірні учасники вбивства Василя Серієнка, яке було скоєне 4 квітня.

Справу довгий час слухали різні колегії суддів на Черкащині, аж допоки її не передали до Києва у 2021 році. За цей час суд фактично відпустив з-під варти всіх фігурантів, включаючи не лише ймовірного вбивцю Воронкова, а і ймовірного організатора Вадима Мельника, якого пов’язують із відомим черкаським бізнесменом Геннадієм Бобовим. Саме критика Бобова могла стати ймовірним мотивом злочину, скоєного особами, тісно пов’язаними із його бізнесовими структурами.

Крім того, правоохоронці повідомили про те, що ще двоє обвинувачених були мобілізовані до лав Збройних Сил України. Мова про вже згаданого вище ймовірного організатора злочину Вадима Мельника, а також Віктора Горбенка, який за версією слідства брав участь у викрадені журналіста, керуючи однією з автівок, у якій перевозили жертву.

Горбенко у свій час намагався співпрацювати зі слідством, втім ці відомості були розголошені у судовому засіданні суддею Городищенського районного суду Людмилою Синицею. Саме колегія за головування Синиці і пом’якшила запобіжний захід ключовим фігурантам, а саме Мельнику та Воронкову, які найдовше перебували за гратами.

blank
Воронков зник із поля зору правоохоронців наприкінці 2022 року. Він вже відбував покарання за вбивство і в результаті розгляду цієї справи міг отримати пожиттєвий термін.

Також столичні правоохоронці повідомили про те, що у 2022 році відбулося лише 6 із призначених 15 засідань у слуханні цієї справи, яку проводить колегія Дарницького районного суду Києва. У 2023 році встигли провести поки лише засідання, де обвинувачуються двоє фігурантів – Валентин Завражин та Роман Недибалюк. Матеріали справи стосовно інших осіб виокремлені, їхні слухання призупинені через мобілізацію двох та зникнення ще одного.

Наступне засідання у справі може відбутися вже 17-го березня.