Очільник черкаського комунального підприємства ЧЕЛУАШ Олексій Мельник спростовує звинувачення прокуратури, яким йому інкримінують розтрату бюджетних коштів. Так, 21 січня, комунальник отримав від прокуратури підозру у справі щодо можливого завищення вартості робіт по нанесенню дорожньої розмітки.

“Це вперше такий прецедент  коли кримінальна справа відкривається не за те, що ти зробив, а за те що ти не зробив. – заперечує Мельник. – Види розмітки замовлялися згідно проведених тендерів. Тендер проводився нашим підприємством, було визначено переможця, ніяких зауважень з антимонопольного комітету не було. Був укладений договір з твердою ціною. Норми витрат матеріалів прораховувалися згідно СОУ (стандартна організація України) з урахуванням ширини 10см. Нанесено розмітки було 43 кілометри. Натомість судово-технічна експертиза вважає, що згідно якогось їхнього трактування ДСТУ я за ці ж самі кошти повинен був нанести розмітку шириною 15 см. Переконаний, що якби ми нанесли 15 сантиметрів то була б кримінальна справа, а чого ви витрачаєте бюджеті кошти, тощо.”

Олексій Мельник зазначає, що йому інкримінують створення ОЗГ (організацію злочинної групи), що найвірогідніше є політичним переслідуванням.

“Стаття передбачає створення ОЗГ, де є я, підрядник і субпідрядник. Ніякого контакту з ними не було. Хоча в прокуратурі розписують що ми частенько збиралися і я ними керував коли кому і що діять. ОЗГ – це стаття серйозна, з серйозним покаранням. Таке відчуття, що треба зараз робити арешти, відсторонення. А що буде далі, бо такі справи тягнуться до два роки, то вже нікого не цікавить.”

Так само, експертиза має претензії про нанесення переходів фарбою. Проведені торги, скарг від учасників і від антимонопольного комітету немає, натомість у прокуратури є.

Нагадаємо, як інформують в прокуратурі, окрім директора комунального підприємства, підозри отримали директори підрядника та субпідрядника. Усім інкримінують частину 5 статті 191, частину 3 статті 28, частину 2 статті 366 ККУ.

За повідомленням прес-служби прокуратури області, через внесення до актів неправдивих відомостей щодо видів, обсягів і вартості будівельних робіт, які не відповідають результатам фактично виконаного, було привласнено 900 тисяч гривень.