За ініціативи керівництва Черкаського національного університету та Головного управління ДСНС, у Черкасах оновили меморіальну дошку пожежному, Олексію Жирному. Її встановили на стіні навчального корпусу, де у 1990 році сталася трагічна пожежа. Повідомили у ДСНС Черкащини.

На відкриття меморіальної дошки прийшли рідні, ветерани та побратими пожежного. Під час хвилини мовчання вони згадали не лише Олексія, а й усіх пожежних-рятувальників, які загинули, виконуючи свій професійний обов’язок під час повномасштабної війни.

Нагадаємо: 24-того квітня 1990 року о 14:07 на лінію «01» надійшов сигнал про пожежу. Палало горище навчального закладу, а поверхом нижче науково-дослідна лабораторія інституту, звідки розпочалася пожежа і де зберігалася велика кількість хімічних речовин.

Відділення, яким командував Олексій Жирний, прибуло на місце виклику одним з перших, а відтак і опинилося на найбільш відповідальному та небезпечному напрямку. Працюючи у отруйному диму вогнеборці не дали вогню поширитися на сусідній корпус інституту, важка але робота у небезпечній зоні насиченій токсичними речовинами, що потрапили на горище з лабораторії, того дня призвела до отруєння 21 пожежного, Олексія Жирного врятувати не вдалося…

За цей подвиг його було нагороджено орденом “За личное мужество” (посмертно).

За понад 15 років служби Олексій Жирний брав участь у гасінні 426 пожеж. Не оминула його й Чорнобильська трагедія, – разом з іншими вогнеборцями Черкащини він працював в зоні відчуження, ліквідовуючи наслідки аварії.