В Україні на Вербну неділю, або на свято Входу Господнього в Єрусалим, заведено освячувати вербні гілки. Вербна неділя – одне з 12 головних церковних свят. У всіх храмах у цей день проходять служби, повідомляє УНІАН.

Якого числа Вербна неділя в 2019 році

Це – перехідне свято, воно не має фіксованої дати, оскільки повністю залежить від Великодня. Відзначається Вербна неділя рівно за тиждень до святкування Воскресіння Христового.

Так, у 2019 році Вербна неділя, або Вхід Господній в Єрусалим, припадає на 21 квітня.

Вербна неділя: історія свята Входу Господнього в Єрусалим

У цього свята є й інша назва – Вхід Господній в Єрусалим. Вважається, що в цей день Ісус Христос в’їхав у Єрусалим на віслюку. Люди, оспівуючи його, встеляли дорогу перед ним пальмовим листям і зустрічали хвалебними вигуками “Осанна!”.

Це свято символізує визнання народом Ісуса Месією, а також вхід сина людського в рай.

Оскільки в Україні пальми не ростуть, їх замінили гілками верби. Крім того, це дерево першим сповіщає про прихід весни та має цілющі властивості.

Вербна неділя: традиції свята

У Вербну неділю в усіх церквах проходить обряд освячення гілок верби, які після цього нібито мають магічні властивості. Освячені гілки віряни приносять додому і зберігають біля ікон.

Виходячи з церкви у Вербну неділю, люди легко торкалися один одного лозою, примовляючи: Не я чи б’ю — верба б’є, За тиждень — Великдень, Недалечко — червоне яєчко!

 Підвішена у кутку освячена гілка верби оберігає житло від влучання блискавки. Дехто робить з листочків верби настоянку, яка лікує від головного болю, шлункових хвороб, загоює рани, знімає температуру і зцілює домашніх тварин.

Також встромляли гілочки верби на городі. Вважається, що таким чином город буде захищений від буревіїв, граду, сильних дощів, а врожай у цьому році буде вдалим.

Вербна неділя хоч і вважається святом, але оскільки припадає на Великий піст, не святкується шумно: влаштовувати застілля і гуляння не можна. Зазначимо, що в цей день можна їсти рибу.

Прикмети на Вербну неділю

Якщо у Вербну неділю тепло і сухо – влітку буде великий врожай фруктів Якщо в цей день дме вітер – літо буде холодним Вдарив мороз – рік принесе багато пшениці.

Пам’ятайте, що у Вербну неділю не можна працювати, лаятися й ображатися.