Днями у «Центрі розвитку місцевого самоврядування» Управління ДСНС України у Черкаській області провело семінар на тему «Налагодження системи цивільного захисту та реагування на надзвичайні ситуації в об‘єднаних територіальних громадах (ОТГ)». Повідомляють у Черкаській ОДА.

Нині в області створено 26-ть об‘єднаних територіальних громад, а до кінця року їх буде вже 53, саме тому збільшується увага, яка приділяється усім питанням функціонування ОТГ, і зокрема, в частині організації безпеки на території громади.

Черговий семінар, який було організовано Управлінням ДСНС і був орієнтований на налагодження дієвої взаємодії та співпраці з ОТГ у питаннях організації заходів цивільного захисту, зокрема створення Центрів безпеки та місцевих пожежних команд.

Окремим напрямком, якому було приділено значну частину семінару, був прогноз та аналіз організації робіт з ліквідації надзвичайних ситуацій і пожеж на території населених пунктів громад.

Виступаючи перед присутніми, заступник начальника Управління В’ячеслав Перевізник поінформував учасників про сучасну структуру та особливості реформування системи ДСНС, яке відбувається в країні. Також під час роботи спеціальних груп, він виніс на дискусію з представниками об’єднаних територіальних громад проблемні питання щодо створення та функціонування на їхніх територіях системи цивільного захисту, місцевих пожежних команд та Центрів безпеки.

У свою чергу, начальник Управління цивільного захисту Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Скоробагатов наголосив на необхідності створення місцевих пожежних підрозділів.

– Створення місцевих пожежних команд – є важливим кроком для забезпечення безпеки мешканців населених пунктів, які входять до об‘єднаної територіальної громади, адже це зменшує матеріальні збитки у випадку виникнення пожеж, та головне – це порятунок людей, які довірили свою безпеку новообраним головам ОТГ, – додав посадовець.

На завершення заходу, представники відділу агітаційно-пропагандистської роботи Центру забезпечення діяльності Управління ДСНС розповіли про важливість залучення до добровільного та волонтерського руху учнівської молоді, і особливо учасників Дружин юних пожежних. Такі дитячі осередки необхідно розвивати опираючись на створені добровільні пожежні підрозділи.

Як свідчить досвід, це дозволить дітям та підліткам формувати свої погляди щодо безпечної життєдіяльності, дотримання правил пожежної безпеки та дозволить напрацювати навички та вміння для дій у випадку надзвичайної події. Велике значення також має можливість для дітей обрати професію, або долучитися до руху добровольців та волонтерів.