Вчора на засіданні ВР у другому читанні підтримав законопроєкт про спрощення процедури отримання статусу учасника бойових дій. Про це повідомив народний депутат України Віталій Войцехівський.

“Маю безліч звернень від наших військових, які намагалися отримати статус УБД, але при цьому проходять безліч бюрократичних процедур. Після вступу в дію закону учасник бойових дій має просто подати заяву або в електронній, або в паперовій формах і впродовж 30 днів держава такий статус надати зобов’язана.

Міжфракційне об’єднання «ВПО України» надали пропозицію, щоб з 1 січня 2024 року ПДФО від військових в розмірі 10% надходитить безпосередньо на розрахунковий рахунок конкретної військової частини. Це спростить та пришвичить закупівлі витратних матеріалів для військових. Поправку підтримали більшістю.

Законопроект 9111, прийнятий у першому читанні, дасть змогу спростити процедури щодо отримання гуманітарної допомоги. Це – реакція парламентарів на постанову Кабміну 953, що вступає в силу з 1 грудня. Сьогодні МФО «ВПО України» запропонувало Прем’єр-міністру відмінити цю постанову. Тож волонтери сьогодні не одні. Вони – під захистом закону.” – прозвітував нардеп про роботу у ВР.