Хоч вибори на 197-му виборчому окрузі офіційно ще не оголошені, і найімовірніше відбудуться восени, та на ньому вже з’явились перші кандидати в депутати.

Нагадаємо, депутата мажоритарника Олександра Скічка президент призначив головою Черкаської ОДА. Відповідно, після того як Верховна Рада проголосує за зняття з нього депутатських повноважень, буде оголошено довибори.

На сьогодні вже стало відомо про двох публічних політиків, що вирішили позмагатися за депутатський мандат на Черкащині.

Так, експрезидент Петро Порошенка на Фейсбуці повідомив, що політична партія “Європейська Солідарність” ухвалила рішення висунути Романа Сущенка кандидатом в народні депутати.

На сьогодні Сущенко є першим заступником голови Черкаської обласної ради.

“Вважаю, що досвід Романа допоможе нашій парламентській боротьбі з російською «п’ятою колоною». Хочу окремо наголосити, Роман одразу ж влився у нашу команду, і можна точно сказати, що він — наша людина, а «Європейська Солідарність» — його і ваша партія. І на місцевих виборах завдяки Роману довіра на Черкащині до «Європейської Солідарності» зросла вдвічі”, – написав Порошенко.

Крім того, в ефірі одного з місцевих телеканалів про можливість балотування повідомив екснардеп Микола Томенко.

“Якщо люди звернуться, запропонують – я готовий розглянути це питання”, – сказав Томенко.

Зазначимо, що традиційно на довиборах зазвичай спостерігається “аншлаг” кандидатів. Адже це шанс дістатися до парламентського крісла як для топ-політиків країни, що програли останні вибори, так і для місцевих громадських діячів. Тому очікувано буде не менше 30 кандидатів.