Житель Білозірʼя, що в Черкаському районі, Микола Пишний створив “музей дитячих спогадів” у будиночку на власному подвірʼї. У цьому музеї — мамині вишиті рушники, бабусині скатертини та старовинні речі побуту — загалом понад двісті експонатів. За кожним предметом — спогад про дитинство та рідних, розповів пан Микола Суспільному. У музей приходять його друзі, аби роздивитися старожитності та згадати, як жили їхні батьки.
У хатинці жила його бабуся, розповів господар:
“Тут жила бабуся і ми часто до неї бігали. В цьому будинку пройшло моє дитинство”, — розповів він.
Не змінили й інтерʼєр. Натомість доповнили його старожитностями. Наприклад, рушниками, які вишивала бабуся. Деякі інші рушники дарували люди.
Глиняний посуд із мисниками, різьблені ложки та ікони — артефакти збирали звідусіль. Експонати пан Микола не рахував, однак зазначив, що їх дуже багато.
Серед відвідувачів — мама власника музею Любов Пишна. Вона любить прийти і посидіти серед речей свого дитинства, розповіла вона. У хаті, як і пів століття тому по центру — стіл. А над ним вкрите вишитими скатертинами фото бабусі та дідуся.
“Ми на них схожі, вони нас навчали, ростили, виховували. Хочеться для себе, аби вони завжди були присутніми”, — зазначив пан Микола.
Поруч столу — лава. Вона з’явилася пізніше:
“Вона стояла в людей на вулиці. Я попросив, щоб подарували мені в музей”.
Дещо все ж перебудував, додав господар. Наприклад, змінив піч, що була по центру:
“Підважив домкратами стелю, розібрав стару піч і власноруч змурував нову. Знайшов проєкт в інтернеті. Вона мені дуже сподобалася”.
Тепер це місце зустрічей рідних та друзів. А ще — територія памʼяті:
“Це музей-спогад про бабусь, про рідних, яких уже немає. Щоб усе нагадувало про них”.
КОМЕНТАРІ