Проводячи розчистку повітряних ліній електромереж на ділянках Поляна-Сокирне 1 та Поляна-Сокирне 2, енергетики наштовхнулись на ділянки лісу, чиї власники не встановлені. Відтак, це перешкоджає працівникам ПАТ “Черкасиобленерго” вести вирубку дерев на законних підставах. А затримка у проведенні розчистки загрожує тяжкими наслідками, що мали місце у січні 2018 року. Повідомляють у прес-службі підприємства.

З квітня поточного року триває розчистка повітряних ліній електромереж на ділянках Поляна-Сокирне 1 та Поляна-Сокирне 2. Для її проведення Товариство мобілізувало спеціалізовану техніку та кваліфікованих фахівців, які мають право вести ці роботи. Окрім того, проведення розчистки відбувається за чіткими правилами та з відповідним документальним оформленням.

Не дивлячись на складні економічні умови, у яких знаходиться Товариство, енергетики знаходять ресурси для проведення розчистки, оскільки від цього напряму залежить якість і безперебійність енергопостачання. Особливо це актуально для повітряних ліній електромереж на ділянках Поляна-Сокирне 1 та Поляна-Сокирне 2. Саме від них отримує живлення насосна станція водопостачального підприємства обласного центру КП “Черкасиводоканал”.

– Щоб не повторилася ситуація, коли Черкаси взимку залишилися без водопостачання, службою ліній проводиться розчистка повітряних ліній. На сьогодні завершено розчистку охоронної зони лінії Поляна-Сокирно 2. Нині її стан задовільно-технічно справний. По лінії Поляна-Сокирно 1 зараз продовжуються роботи. В цьому місяці цю лінію теж планується привести в задовільно-технічний справний стан, але є робочі моменти в плані відсутності дозвільних документів, а саме лісорубних квитків для  видалення зелених насаджень в цих охоронних зонах. Щоб унеможливлювати падіння дерев на проводи, зараз силами служби високовольтних ліній проводиться обрізка бокових дерев, щоб не допустити відключення зазначених ліній, – поінформував про стан проведення розчисткизаступник директора технічного з високовольтних мереж ПАТ “Черкасиобленерго” В’ячеслав Гайко.

Усвідомлюючи рівень загрози, яка нависла над жителями обласного центру, Товариство не однарозово письмово зверталось з березня по вересень поточного року до всіх інстанцій, що мають відношення до видачі дозвільних документів (лісорубних квитків). З цих питань проведено щонайменше три наради на рівні районної та обласної адміністрації, але позитивного результату, поки що немає. Саме тому Товариство змушене звернутись до голови Черкаської ОДА, начальника УСБУ, прокурора Черкаської області, начальника Управління екології та природоохоронних ресурсів Черкаської ОДА та начальника Управління ДСНС України в Черкаській області з проханням посприяти у вирішенні ситуації з оформленням документів на вирубку дерев у тих ділянках лісу, власники яких не встановлені.

Попри всі перепони, працівники ПАТ “Черкасиобленерго” докладають максимальних зусиль, щоб вкластися в заплановані строки та убезпечити споживачів від надзвичайних ситуацій.