При проведенні інспекційного відвідування суб’єкта господарювання фізичної особи – підприємця (ФОП), що надає послуги у сфері спорту у спортивному клубі (м. Черкаси), виявлено, що цивільно-правові договори з адміністраторами та тренерами мають ознаки трудових.  Повідомляють в Управлінні держпраці на Черкащині.

Підприємець здійснює господарську діяльність з 2013 року, проте усі працівники спортивного клубу, відповідно до наданих інспектору праці Управління договорів цивільно-правового характеру (ЦПХ), працюють лише кілька місяців. Завдяки аналізу наданої документації встановлено факт укладання з працівниками спортивного клубу цивільно-правових договорів на постійній основі кожні 1-2 місяці.

На думку ФОП, регулярне переукладання договорів цивільно-правового характеру доводить, що він не перебуває з вказаними особами у трудових відносинах, що дозволяє йому уникнути фінансових санкцій при перевірці.

Фахівець Управління провів з фізичною особою – підприємцем роз’яснювальну роботу і наголосив, що за умовами договору ЦПХ особи самостійно організовують власну роботу. У спортивному клубі адміністратори і тренери працюють за графіком, визначеним роботодавцем, і підпорядковуються правилам внутрішнього трудового розпорядку, що вказує на використання найманої праці на умовах трудового договору.

Головний державний інспектор закликав підприємця укласти з тренерами і адміністраторами клубу трудові договори і акцентував увагу ФОП на соціальній незахищеності працівників спортивного клубу, оскільки лише у разі офіційного працевлаштування працівник може бути впевнений у фінансовій стабільності та захисті своїх конституційних прав громадянина України.

Офіційне укладання з роботодавцем трудового договору гарантує працівнику:

–  право на заробітну плату не нижче гарантованої законом;

– право на одержання соціальних гарантій (щорічної відпустки, відпустки у зв’язку з вагітністю, пологами й по догляду за дитиною, оплату тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, право на достроковий вихід на пенсію, якщо робота пов’язана зі шкідливими умовами праці тощо);

– право на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань (одержання страхових виплат у випадку травм або профзахворювань).

Відтак, уповноваженою особою Управління Держпраці у Черкаській області за порушення вимог законодавства на фізичну особу – підприємця накладено штрафні санкції у розмірі  446 760 гривень.