Зустрічі з громадянами, допомога у вирішенні найболючіших проблем, відвідання бюджетоутворюючих підприємств – за такою програмою Черкащину днями відвідав лідер Радикальної Партії Олег Ляшко. Політик побував у Звенигородському та Катеринопільському районах, у місті Ватутіно.

«Де ви ще бачили, щоб майбутній кандидат у Президенти отак просто приймав громадян в вашому місті? Не бачили і не побачите», – пожартував Ляшко, розпочинаючи прийом виборців у партійній громадській приймальні в Звенигородці.

Перше звернення до Олега Ляшка стосувалося лікування талановитого онкохворого випускника із села Шевченкове, що навчається в Школі-інтернаті для обдарованих дітей. Зазначимо, що питання лікування онкохворих піднімалося перед політиком не один раз, тому Ляшко наголосив, що треба змінювати політику держави у ставленні до онкохворих.

«Я вже переговорив з головним лікарем, щоб дитину обстежили безкоштовно у Чернігівському  онкологічному центрі. У випадку необхідності проведення операції зроблять це безкоштовно і на найвищому рівні. Але ви ж розумієте, одній дитині допоможеш – але до кожної не дійдеш, на жаль. Тому головне, щоб політика державна була, коли люди, які хворіють, мали можливість від держви отримувати цю допомогу. Моя команда добивається, щоб знизили ціни на ліки, щоб ціни регулювалися державою, щоб ліки від онкології потрапили у програму «доступні ліки». Ми також вимагаємо пожиттєвого ув’язнення за фальсифікацію ліків, тощо», – пообіцяв допомогти Ляшко.

blank

Очікувано, окрім питань медицини, піднімалося перед Олегом Валерієвичем і питання освіти.

Так, вчителі та учні Звенигородської міської школи ім. Тараса Шевченка, де нині навчається понад 500 дітей, вирішили  запросити депутата на перше вересня, а також допомогти з оснащенням лабораторії з робототехніки, і допомогти з ремонтом спортивної зали, адже вона нині знаходиться в аварійному стані.

Крім того, вирішити питання з державним фінансуванням ПТУ попросив депутат районної ради та директор Звенигородського ПТУ Сергій Рубан.

«Збереження професійно-технічної освіти є наразі одним з найголовніших питань, тому що сьогодні дотуємо фактично нашими кадрами іноземні економіки. Навчаємо людей тут, вони потім їдуть на заробітки за кордон, за рахунок державного бюджету отримавши кваліфікацію в Україні. Усі ми знаємо, хто учиться в ПТУ – це діти-сироти, діти з малозабезпечених сімей, з багатодітних сімей. Куди їм піти, коли держава припиняє фінансування: або на вулицю, або в підворіття, або на кримінал. Нам не треба криміналу, нам треба, щоб діти мали можливість себе реалізувати. Знання це той багаж, який за плечима не носить. Але який дасть можливість заробляти, годувати і себе, і своїх дітей. Тому ми добиваємось відновлення державного фінансування для ПТУ, оснащення матеріально-технічної бази, і ключове – це підвищення зарплат. Щоб люди праці отримували достойну зарплату за свою роботу, щоб не поневірялися на заробітках за кордоном, щоб не шукали кращої долі на чужині, а щоб цю кращу долю мали в Україні».

blank

Звернулася до Ляшка і директор Звенигородської школи-інтернату Оксана Волощук:

«Ми багато років мріємо про літній клас  для наших вихованців, це коли можна проводити заняття на свіжому повітрі, адже діти в інтернаті є й такі, що перебувають у закладі цілорічно».

«Щоб наші діти не тинялися по підворіттю, моя політика – це літні класи, спортивні майданчики, це стадіони. Освічені діти – сильна країна. Не треба тоді жебракувати по інших світах, ждать з моря погоди у вигляді кредитів  МФВ, самим заробляти треба. Буде і відповідне звернення про допомогу до Уряду, і спонсорів пошукаємо та зробимо для вихованців літній клас», – підтримав прохання нардеп.

Приїзд нардепа зацікавив громаду і Звенигордки, і Єрок, і Ватутіного. На зустрічі з Ляшком прийшли десятки громадян. Турбували жителів Черкащини ті самі питання, що і всіх жителів України: низькі зарплати і пенсії, дорогі ліки.

blank

«Пані Тетяна з Ватутіного розповіла мені, що відробивши 36 років на м’ясокомбінаті, отримує 1500 гривень пенсії. Стаж заробила, здоров’я угробила, а вдячності від держави – нуль. Лише на одну упаковку ліків пані Тетяна витрачає 850 гривень. А як прожити на ті копійки, що лишаються, і ще й комуналку сплатити – не знає. Я знаю: ніяк! Тому й добиваюся радикального підвищення доходів та зниження цін на ліки. Це те, чого чекають від нас люди і на Черкащині, і скрізь по Україні», – зазначив політик.

Варвара Горова