Золотоніський район повстав проти об’єднанння 35 сіл в одну громаду із містом Золотоноша. Таку ідею підтримано під час робочої наради в Мінрегіоні, згідно із тим перспективним планом, який було надано Черкаською облдержадміністрацією. Між тим самі селяни від цієї переспективи, м’яко кажучи, не в захваті. Тому більше сотні людей розгорнули акцію протесту під стінами Черкаської облради.

«У Золотоноші не можуть ладу дати своїй громаді, а наші села – самодостатні, багаті, і можуть самі прекрасно господарювати. Однак на наші землі і бюджети накинули оком владці із міста», – кажуть протестувальники із Новодмитрівки і Гельмязева.

На засідання сесії вони відправили своїх представників, прийшли і голови 18 сільських рад, які об’єднують ці села.

Голова Новодмитрівської сільської ради Михайло Назаренко висловив позицію громад із трибуни облради:

«Ми проти приєднання 35 сіл, тобто 18 сільських рад до міста Золотоноша. Ми хочемо, щоб нашу думку врахували. Можу навести приклад села Згар, що знаходиться під містом Золотоноша. Будинок культури, амбулаторію, школу, дитячий садок там вже давно закрили, в цьому селі вже нічого не залишилось. Там лише протікає річка, якою сочаться нечистоти із каналізаційного колектора Золотоноші. Це – всі блага, які село «отримує» від міста. Сьогодні на території нашої сільської ради знаходиться полігон твердих побутових відходів. І мерія міста Золотоноші поряд збиралась будувати ще й біотТЕЦ. Слава Богу ми не дали здійснити цей проект. Наша сільська рада ініціювала об’єднанння 9 сільських рад в одну громаду, бо Золотоноші сільські громади не потрібні, вона не може належним чином надавати людям послуги. Інфраструктура буде знищена, тож, на нашу думку такий проект об’єднання безперспективний. До того ж, оскільки при такому приєднанні вибори не проводитимуться, то села будуть позбавлені навіть слова у представницькому органі», – виступив сільський голова.

blank

Золотонісців підтримав народний депутат Владислав Голуб, який спеціально для цього прибув на сесію облради.

«Як народний депутат я підтримую процес децентралізації, але наголошу, процес об’єднання громад повинен бути добровільний, як того хоче громада, як того вимагає закон, і економічно обгрунтований. Це питання не приєднання, доєднання, прищеплення чи будь-якого іншого нетипового зв’язку сільських громад для вирішення для вирішення, ні – не проблем міста, а проблем певних осіб у міській владі. Без виборів приєднувати 35 населених пунктів до міста Золотоноша, і головне, всупереч волі цих громад, – це щонайменше неправильно. І я наголошу, що ані громади, ані я як народний депутат, не дозволимо», – підкреслив Владислав Голуб.

blank

«Громади самі вирішать, як вони будуть об’єднуватися, і вимагаємо нашу думку врахувати, а не нав’язувати нам готове рішення», – підтримали Голуба присутні в залі золотонісці.

Наостанок обговорення питання депутати облради звернулися до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з вимогою відмінити останні зміни до законодавства про утворення ОТГ, якими було обмежено виборче право громадян України, що дало можливість містам доєднувати до себе сільські громади і не проводити вибори голови та депутатів новоствореної розширеної громади.

Варвара Горова