“Нова українська школа” можлива і без голосування на сесії міськради. Як доказ цього – кошти, що вже поступили на рахунки черкаських шкіл. Про це напередодні у Facebookнаписав міський голова Анатолій Бондаренко. І додав: сам же батько і хоче кращого для своїх дітей, які навчаються в Черкасах. Про багатостраждальні гроші для освітян і діяння міської влади на благо черкаських першачків дізнавались у всіх причетних кореспонденти vikka.ua

blank

Насправді кошти, які буцім, вже поступили на рахунки міських освітніх закладів, міський голова просто украв у черкаських школярів, стверджує колишній секретар міськради Олександр Радуцький. Обранець пояснює:

“Депутати міської ради третій рік поспіль виділяють на поточний ремонт та утримання шкіл та дитячих садочків кошти приблизно в розрахунку близько 250 – 300 грн. на одну дитину. На свій розсуд із цих коштів директора навчальних закладів могли відремонтувати парти, наприклад, замінити двері чи вікна – використати на благо навчального закладу. Програма “Нова українська школа” передбачала співфінансування з міського бюджету у розмірі 30%, але ж не тих видатків, які були виділені раніше на утримання навчальних закладів. Зараз вони ці гроші перекинули в якості співфінасування в надії, що депутати на сесії проголосують за додаткове виділення двох з лишком мільйонів, і взяті гроші повернуть”.

Однак, зазначає Радуцький, з допису міського голови стало зрозуміло, що програма вже працює і за виділення цих коштів голосувати не треба.

Директорка департаменту фінансової політики Наталя Джуган пояснила, що насправді з субвенцією можна і потрібно було працювати одразу, як вона тільки з’явилась і коли були прийняті нормативно-правові акти.

“Можна було забезпечити співфінансування і здійснювати закупівлю всього необхідного. Однак департамент освіти зволікав із цими питаннями і тому на сьогодні така ситуація, – зазначає головна фінансистка Черкас”.

А от директор департаменту освіти і гуманітарної політики Сергій Воронов запевняє: кошти на рахунки шкіл поступили ще в червні. Однак ті почали використовувати їх тільки зараз. Фактично ж, всі школи вже почали оснащення в борг.

“Нам уже сесія не потрібна, – запевняє очільник міської освіти. – Ми вже почали використовувати ці кошти і за рахунок власних видатків забезпечили співфінансування”.

І одразу ж демонструє у Facebook обновки черкаських шкіл. Хоч і зізнається: таке поки мають не всі навчальні заклади.

Врешті ж, ніхто не знає краще про справи шкільні, аніж їх очільники. Тому питаємо в директорів.

“Так, гроші поступили ще з червня, але ми не мали змогу тратити їх, тому що постанова говорить, що вони витрачаються за умови співфінансування і всі ми чекали рішення міської ради, яке має бути прийняте на сесії, – розповідає директор школи-гімназії №31 Василь Пивоваров. – Натомість мають поки витратити ті кошти, які передбачались на потреби шкіл. Таким чином можна вважати, що міська рада виділила свою частку”.

Слова свого колеги підтверджує й директор Черкаської спеціалізованої школи №18 Василь Грищенко:

“Ті гроші, які, наприклад, виділені на утримання моєї школи, я зараз можу витратити в якості компенсації тих 30%, які необхідні для співфінансування. Таким чином, ми зможемо використати субвенційні кошти на НУШ”.

Освітянин одразу ж зазначає: департаментом освіти дуже дивно розписана субвенція. Близько 40 її відсотків можна буде використати не раніше жовтня.

“Про ці нюанси чомусь мовчать, але це гальмує впровадження НУШ, – зазначає Василь Володимирович. – Тобто парти нам можуть поставити тільки в кінці грудня, наочні посібники – в кінці листопада, але це за умови, що ми сьогодні проплатимо. Про 1 вересня мова навіть не йде”.

Черкаські школи нарікають: в борг ніхто не дає. Ба, навпаки, заклади освіти оплачують наперед все необхідне для реформаторського навчального процесу.

“До 1 вересня ми будемо мати те, що ми маємо, і не більше, – констатує Володимир Грищенко. – В кожній школі зроблено один, максимум два класи, і це при колосальному навантаженні і переповнених класах. Щоб нормально запустити цей процес, який надто важливий для черкаських шкіл, достатньо було зібрати депутатів, за дві хвилини підняти руки і все. Такі необхідні нашим школам кошти були б узаконені”.

Освітяни дуже сподіваються, що міська рада таки проголосує про співфінансування, й ті гроші, які забрали з потреб шкіл, таки повернуть. Інакше навчальним закладам не буде за що існувати не те що для першокласників, а й для інших класів.