Триває другий день Всеукраїнських змагань бригад екстреної медичної допомоги з міжнародною участю „Черкаські ралі — 2018 “. Вчора на черкаському летовищі демонстрували свою вправність та доводили професійність водії карет „швидкої допомоги“.  А сьогодні до вечора  змагатимуться вже безпосередньо бригади, які надають екстрену медичну допомогу, пише “Про все”.

Для них визначили три локації — на березі дніпровської акваторії поряд із „Робінзоном “, на території дитячого табору відпочинку „ Дахнівська Січ “ та другої міської лікарні.

Нагадаємо, що участь у цих престижних змаганнях беруть 36 команд — у тому числі з Литви та Польщі. Із них – 5 команд міста, яке приймає чемпіонат. Черкаські бригади парамедиків представлені командами початківців із числа студентів Черкаської медичної академії та командою ветеранів.

blank Як зазначили організатори змагань, під час змагань більшою мірою переслідуються професійні речі, ніж видовищні. А це — визначення рівня теоретичних знань та практичних вмінь серед бригад ЕМД з питань надання екстреної медичної та домедичної допомоги та поширення нових знань та вмінь серед учасників змагань щодо питань надання екстреної медичної та домедичної допомоги на догоспітальному етапі та ранньому госпітальному етапі.

Як зазначив завідувач відділенням підготовки інструкторів ДЗ „Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України “ Віталій Кирилюк, під час триденних змагань команди мають виконати 14 завдань різної складності та ситуаційності згідно з тією роботою, яку медики екстреної допомоги виконують у буденному житті. Тобто, врятувати життя при зупинці серця, утопленні, укусах тварин та алергічних проявах, надати реанімаційну допомогу новонародженому з терміном появи на світ у 32 тижні, тощо.

blank

Втім, практична частина змагань сьогодні відбувається в атмосфері надзвичайної секретності без деталізованого озвучування легенд, які за чергою відпрацьовують учасники. Це пояснюють загальним дотриманням етикету і правил змагань та бажанням убезпечити команди від витоку інформації, що може нашкодити об’єктивності оцінювання.

Для непосвячених доступні лише зашифровані назви конкурсних завдань, які  звучать дуже екзотично: „Мультиплекс “, „ Джокер“, „ Подвійний капець “, „ Холера  ясна “, „ Аватар + Готель Каліфорнія “.

blank

Інтригу ж  обіцяють відкрити в останній день змагань під час підведення підсумків, тобто вже завтра надвечір.

Декан медичного факультету Черкаської медичної академії Любов Білик розповіла про те, що на сьогодні учасникам команд ще не озвучили їхні рейтинги за підсумками першого дня змагань.

— Можу лише сказати, що завдання, які довелось пройти студентським командам на рівні з дуже досвідченими учасниками та неодноразовими чемпіонами, були непростими. Проте наші дві команди, які достойно представляють Черкаську медичну академію, були готові до важких завдань, адже ретельно протягом двох останніх місяців готувались до них, — зазначає Любов Володимирівна.  — До того ж, такі змагання для нас не є першими. Тому будемо сподіватись на гарний результат. Він залежить від багатьох факторів — наприклад, величезної загальної напруги, або незрозумілої легенди. Але судді безпосередньо перед стартом розпитують, чи все є зрозумілим у наданому завданні. Тому чекатимемо 1 червня, коли відбудеться нагородження нових переможців професійного чемпіонату.